Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Alaplapoknál mit jelent a...

Kérdezőférfi kérdése:

Alaplapoknál mit jelent a chipset?

Figyelt kérdés

GA-H110M-DS2 DDR3 alaplapot vásároltam a leendő i5 6600 vagy 6600k processzoromhoz és gtx 970 4gbt hoz!

függetlenül attól hogy a specifikációban kompatibilis a foglalat a leendő alkatrészeimhez, LEHET hogy nem tudom kihasználni a procit rendesen az Intel® H110 Express Chipset miatt?


mi az hogy h110?z170 és b150?


star wars battlefront játékhoz kéne az alaktrészek, csak ahhoz, hogy játszhassak vele, komolyabb dolgot nem művelnék a géppel.



A kinézett k proci alapfrekvenciája 3.5 ghz a turbo pedig 3.9 amit sosem használnék ki csak az alapot használnám és amiért h110-em van, ennek függvényében csak azért mert 110es akkor nem tudnék 3.5 ghz-t használni hanem még annak tört részét csak?


Mire jó a h110? nekem alapfelhasználónak jó ez? fogok tudni 3.5 ghz használni? a chipek valamiféle extra funkciókhoz kell csak?



2016. okt. 22. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd is vissza. A ddr3 középtávon megöli a proicit
2016. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez az alaplaphoz ne vegyél k-s processzort, felesleges. Csak 3,5 ghz-n pörögne, z-s alaplaban menne 4.4 ghz-n.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__7..

2016. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ddr4 ramos gépet építs, nem öli meg a processzort és időtállóbb is, a chipset nem fogja vissza
2016. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ddr3l 1600mhz-et is lehet berakni ebbe az alaplapba ami köztudottan támogatott az említett processzorhoz a ddr3-al ellentétben, gondolok a voltfeszültségre.

igaz ddr4et nem tudok már belerakni de az legyen a kissebb baj azt amugy se terveztem.

[link]


tehát a h110 fogja tudni a processzor alapfrekvenciáját 100%osan kihasználni azaz a 3.5 ghz?


ddr3l meg lehet aranyközépút, el fog indulni anélkül hogy leégne a proci a tu lnagy felszültségtől. elvileg... az intel oldala szerint.

2016. okt. 22. 18:13
 5/9 A kérdező kommentje:
igen 2-es azt a kérdést megtaláltam de az átlag alatt nem értem hogym it értsek? engemet aki nem fogja használni a turbot? a legfőbb kérdés az hogy a h110 100%osan fogja e tudni használni a 3.5 ghzt, az alapot?
2016. okt. 22. 18:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy H110-es chipsetű alaplapon kevesebb csatlakozó, kevesebb funkció lesz értelemszerűen, mint egy B150/H170/Z170 chipsetűn. Pl. a H110-en csak 2 db RAM slot van, ami megnehezíti a bővítést. Ha akarsz 16GB RAM-ot a jövőben, akkor 1x8GB-ban kell most gondolkodnod, ahol eleve ugrik a Dual Channel. Bár egy ilyen gyengécske alaplapon ez nem sokat variálna talán. Továbbá nincs rajta M.2-es csatlakozó (M.2-es SSD-khez), csak 1 db valamire használható PCI-E 3-as csatlakozó van rajta, ami szintén megnehezíti a PCI-E slotokat igénylő bővítést. Nyilván, két vagy többkártyás rendszert elfelejtheted.


Továbbá... a H110-es chipset alapból alja kategória, így alacsony minőségű integrált audio-vezérlőre (f.s hangminőség), csatlakozásra, stb.-re számíthatsz, amik miatt hosszútávon egy nagyon rossz döntés.


DDR3L-t meg eleve a leginkább budget kategóriás, spórolós alaplapok támogatnak Skylake esetében. H110-es chipsetbe nem raknék játékra tervezett gépet, maximum olcsó, irodai konfigot Pentium G-4xxx, de legfeljebb i3 procival.


DE ennek az alaplapnak sem szabadna visszafognia az alap órajelét, vagy a turbó órajelét. Ettől függetlenül igenis van különbség teljesítményben és sebességben egy H110-es és egy Z170-es (de akár egy B150-es közt is) alaplap között.


Egyébként hivatalosan az alacsony feszültségű, 1.35V-os DDR3L RAM-októl nem szabad, hogy baja essen a procinak. Hülyeség volt megvenni, rossz választás volt az az alaplap, tekintve, hogy a DDR4 ma már olcsónak számít, így nyerni semmit nem nyertél rajta, max vesztettél, mert hosszútávon nem fog kiszolgálni.


...


A turbó órajel amúgy NEM húzást (OC-t/overclockingot/tuningolást) jelent egy processzornál. Az az Intel procik egy automatikusan működő funkciója, amikor terheléstől függően fel tud kúszni az órajel a megadott turbó órajelig. (Értsd: az alap órajel az én nem K-s i5-4690-emen 3,5GHz, de ha eléggé leterhelem, játéknál, processzorigényes feladatoknál magától fel tud ugrani az órajel 3,9GHz-ig, a turbó órajeléig.)

2016. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó és mellesleg:


Felesleges K-s végű processzort venned a H110-es lapba. K-s procinak csak akkor van értelme, ha Z170-esbe rakod, és tuningolni tervezed a jövőben.


Ha csak azért vennél K-s végűt, mert az alap órajele 200Mhz-el több, mint a nem K-s i5-6600-nak, felejtsd el, nem éri meg neked. A turbó órajelük eleve ugyanakkora, így sokat amúgy sem nyernél vele.

2016. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a korrekt választ ebből sokat tanultam.
2016. okt. 22. 20:24
 9/9 A kérdező kommentje:
becserélem legalább b150re
2016. okt. 22. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!