Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ebben a hálozati mappában...

Ebben a hálozati mappában nincs fájlmódosítási jogosultsága. A módosításhoz szükséges engedélyek beszerzéséhez lépjen kapcsolatban a rendszergazdával?

Figyelt kérdés
Miért jelenik meg néha ez letöltésnél? Előtte meg ugyanebbe a mappába engedett menteni mást. És ráadásul én vagyok a rendszergazda, nincs is másik, csak enyém a gép. És miután ezt leokézom és megint a mentésre kattintok, kiírja, hogy van már ilyen nevű fájl, cserélem-e. Mondom igen, cseréli és nincs semmi gond, csak ezt a plussz lépést szertném kiiktatni, mert unalmas, hogy néha ezt el kell játszani...
2010. ápr. 26. 19:09
 1/7 anonim válasza:

Szia! Gondolom Windows 7 alatt van ez a gubanc - nálam is volt egy ideig, és egy korábbi problémámnak a megoldásából kiindulva, az alábbi beállítás megoldotta ezt a jgosultsági ügyet - nálam firefoxnál csinálta ezt, szóval ez alapján írnám le mit csináltam:

1. Számítógép > C:/ > Program files > Mozilla Firefox > firefox.exe

2. Jobb egér klikk > Tulajdonságok > Kompatibilitás fül

3. Kikpipálni, azt hogy: "A program futtatása rendszergazdaként"


Nyilván lehet/van egy összetettebb beállítási lehetőség erre a dologra, hogy ne egyenként keljen a jogosultsági szinteket különböző és/vagy a többi programnál beállítani, de eddig még nem találtam meg, hogy ezt hol lehet... :/


Remélem ez azért vmit segít :)

2010. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem ugyan ezzel van a bajom csak nem letöltésnél hanem amiko le akarok menteni 1 képet paintbe! valaki tudna segiteni??
2010. aug. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

sajnos az, amit az első írt nem jött be :S továbbra is van...

és nekem is leginkább képeknél van, azt még nem figyeltem meg, hogy milyen képeknél, paint vagy sem...

2010. aug. 20. 20:17
 4/7 A kérdező kommentje:
megnéztem és nem függ a formátumtól
2010. aug. 20. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak rendszergazdai fiókod van, vagy saját is? Ha meg van osztva a jogosultság, akkor a C://Program Files/Mozilla Firefox, jobb egérgomb: Tulajdonságok, Megosztás. Nálam sok minden meg van így osztva, pl. a net, Firefox, Tunderbird, Chrome, Skype is.
2010. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miközben a böngésződ fut, CTRL+ALT+DEL lenyomásával ellenőrizni tudod, hogy milyen felhasználónévhez rendeli hozzá a rendszer a processzt (a program futtatását; futó folyamatok lap). Itt elvileg a saját felhasználónevednek kell szerepelnie, de minden további nélkül el tudom képzelni, hogy valami egyebet találsz. Az adott mappa hozzáférési beállításait a tulajdonságok lapján éred el (Jobbklikk->tulajdonságok). Itt keresd ki a hozzáférési engedélyeket, és az adott böngészőhöz tartozó felhasználó jogosultságait módosítsd úgy, hogy írási joga legyen a mappához, avagy add hozzá a felhasználót írási joggal, ha nem létezne a listában. Amennyiben ez nem segít, vagy ezen beállítások már adottak, úgy előfordulhat, hogy valamilyen foltozásra váró rendszerprobléma hegedül az idegeiden...

Ezt persze nem tudom 100%-ra mondani, mert a 7-esbe még nem nagyon ástam bele magam, de jó esélyed van rá, hogy nem mondok hülyeséget. :)

2010. aug. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Uppszi, bocsi! A CTRL+ALT+DEL után egy feladatkezelőt elő kell csalni (+1 klikk) :)
2010. aug. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!