Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Correl draw programban jártas-...

Ásós attila73 kérdése:

Correl draw programban jártas-e valaki? Van egy fénykép és egy felirattal, és a háteret szeretném eltávolítani a képröl, hogy a határt meg tudjam jeleníteni

Figyelt kérdés
2016. okt. 25. 14:02
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


A Corelben lévő kép hátterének eltávolítására szerintem a Corel draw nem alkalmas, (Esetleg a Corel photo paint - kétszeres kattintás a képen és elindul a Corel photo paint)


De ha hozzáférsz a képhez, akkor CTRL+C és a kedvenc képszerkesztő programodba CTRL+V és ott eltávolítod a hátteret.


Tehát ez inkább képszerkesztési gond.


Ezt a határ dolgot nem nagyon értem, hogy milyen határról van szó. Ha a képnek eltávolítod a hátterét attól még ugyanúgy téglalap alakú objektumkét jelzi/kezeli a Corel Draw.


Sok sikert.

üdv.

2016. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A CorelDraw genetikailag vektorgrafikus, tehát alapjában nem alkalmas pixelgrafikus kép szerkesztésére. Én Photoshophoz nyúlnék e tekintetben, ha módom lenne rá. A C. PhotoPaintja is alkalmas lehet, bár én nem ismerem (csak tudom, hogy egykor a csomag része volt, bizonyára most is az). Ingyenes karegóriában a Gimpet szokták javasolni.
2016. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tabaki ***** válasza:

Valami csavarral biztosan megoldható (hiszen az ingyenes Inkscape is képes rá), de azért legutoljára jutna eszembe vektorgrafikus programot használni, pláne olyat, amelyiknek még a nevét sem tudom leírni. Gimppel, Paint.NET-tel, RealWorld Painttel már régen kész volna, hogy a fizetős programokat ne is említsem.

A határt illetőleg meg (coopperrel szemben) már-már vakító világossággal látom a helyzetet: Nyilván az a fotó van az alsó rétegen, amelyet a határban készítettél.

2016. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!