Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Azon gondolkodom hogy linuxra...

Azon gondolkodom hogy linuxra váltsak-e, meg hogy mennyire, miben jobb mint a windowsok. És ha igen, akkor kompatibilis a battefield 4 valamelyik linux-al? Ha nem, akkor lehetne orvosolni ezt a problémát?

Figyelt kérdés

2016. okt. 31. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kompatibilis, és pillanatnyilag sehogy nem orvosolható, mert a wine dx11 támogatása még nincs kész. E pillanatban semmilyen módon nem tudod futtatni linux alatt, max. virtuális gépben, de akkor meg nem is linux alatt futtatod...
2016. okt. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Linuxra többek között ezek miatt érdemes váltani einről:

-nem kémkedik utánad, mint a microsoft

-biztonságosabb, mint a windows, simán el lehet lenni virusirto nélkül linuxon (én 5 éve nem használok, egy vírus sem volt)

-sokkal jobban testreszabható, mint a windows

-ha meg akarod érteni egy oprendszer működését, akkor alkalmasabb erre, mivel nyílt forráskodú

-ingyenes, nem kell érte fizetned

-a linuxos szoftverek legnagyobb része szintén ingyenes

-sokkal menőbb linuxot használni, mint windowst.


Ha kezdő vagy, akkor először a linux mintet próbáld ki utána, ha van kedved hozzá, próbálj ki másik disztrót is.

2016. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én személy szerint a következőt vettem észre a családban és a baráti körömben. Nem nyavalyognak, hogy lefagy meg, hogy újra kell telepíteni, mert belassul meg vírusos lesz.

Felteszem beállítom és használják. Ok szokni kell nekik, hogyha winen szocializálódtak. Épp tegnap kérdeztem a barátom és mondta, hogy jó logikusan van felépítve így jól tudja használni, meg hogy gyorsabb, mint xp-vel.

2016. okt. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

#2.Ez nagyon általános jellemző és nem mindegyik disztróra igaz:

-valamikor a Canonical vagy a Novell kémkedik utánad

-vírusirtó valóban nem kell

-ez DE függő,annyi szent hogy nyílt forráskódú és bármit módosíthatsz

-ez igaz,ennek tudod a működését míg a windows-ból csak annyit hogy néha-néha jön 1-1 hibaüzenet

-vannak fizetős disztró-k is(RedHat például)

-ez is igaz,mind nyílt forráskódú

-én azt használok és ha kérdezik tőlem csak néznek és el nem tudják képzelni hogy mi az(sajnos az MS kiirtott mindent maga körül)

Még amit akarok írni:

Nem létezik olyan hogy linux,az csak közhelye.Egy kernelmag amire disztrók épülnek:Debian,Arch,Redhat/Fedora,Slackware stb.

De ezekre is épülnek:Ubuntu,OpenSUSE,AntiX stb.

Meg még ezekre is:Xubuntu,Mint...

Lényegében egy nyílt forráskódú operációs rendszer ami áll a rendszermagból és a programokból meg egy tetszőleges DE-ből(LXDE,XFCE,KDE,Mate,Unity...).Nagyon változatosak és teljesen más gondolkodásmódot igényelnek mint egy Win.Kell először egy kiugró disztró,arra jó a Mint és néhány Ubuntu fork még.Ha a parancsokat és az alap használatot tudod neki lehet vágni egy stabilabbnak/jobbnak:Debian,OpenSUSE,Arch.

Gentoo és az LFS a profiknak való,nagyon kevesen használnak ilyeneket.

Szóval akkor érdemes belevágni ha meg tudod oldani a problémákat,tudod a Google-t használni.Ez nem Windows!

2016. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne akarj mindenképpen Linuxra váltani.

Először fogalmazd meg az igényeidet, majd aszerint válassz megfelelő operációs rendszert.

[link]

2016. nov. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alain Delon ***** válasza:
Erre a Canonical/Novell kémkedésre, az Ubuntunál pár éve tényleg kiderült, hogy egy alkalmazás a felhasználói szokásokat figyelte, de a Novellről ilyet nem tudok (ők csinálják az openSUSE-t). Az ilyenek kiderülnek, mert nyílt forráskódú rendszerek.
2016. nov. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alain Delon ***** válasza:
Ja, és a "parancsok ismerete", én lényegében sosem használok parancsokat, de nagyon jól megvagyok hosszú évek óta az openSUSE-val.
2016. nov. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tom Benko ***** válasza:

Gondolkozol? Már rossz. Akarsz vagy nem akarsz?


Hogy jobb-e? Embere válogatja. Nekem jobb. TIsztább, szárazabb, egységesebb. Neked nem biztos. Próbáld ki, telepítsd másodlagos rendszernek, próbálj lakni vele, ne csak néha meglátogasd, aztán kiderül. Készülj fel, teljesen más szemlélet. Tényleg más. Totálisan.


Battlefield 4? Hm. Ha csak ez gátol meg a váltásban, akkor nem a Linuxon, hanem a BF4-en kellene elgondolkodnod.

2016. nov. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7.Én a Debian-t parancsok használata nélkül már rég otthagytam volna,elég sokszor szükség van rá bár ez nem probléma(számomra).
2016. nov. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!