Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu Linux - lehetséges az...

Blenderman kérdése:

Ubuntu Linux - lehetséges az online idő-szinkronizálás abszolút letiltása, és csak a BIOS óra használata?

Figyelt kérdés

Kedves Linux szakértők!

Ubuntu Studio 16.04-et használok, és az őrületbe kerget, hogy a rendszer folyton felülbírálja, hogy szerinte nálam mennyi az idő. A korábbi verziónál (14.04) valahogy nagy nehezen beállítottam, hogy a párhuzamosan gépemen lévő Win 8-cal se akadjon össze az idő. Most viszont, már a Linuxon belül egymagában sem bírom rávenni arra, hogy a tálcán a rendes időt mutassa. Nyúlkáltam a timedatectl beállításaiban is. Most olyan helyzet van, hogy a Local Time, Universal Time és az RTC is azonos időt mutat. Ezt úgy értem el, hogy az időzónát is Londonra állítottam. Ez szép, és jó, de egy órával kevesebb az itteninél. De a "tálcán" továbbra is 1 órával többet mutat. Akárhogy is számolom, ez már 4 független időszámítás, holott nekem már 2 is sok.

Az "Idő és dátum beállításai" ablakában az időzóna átállítása előtt ott volt a hőn áhított pontos idő, de a tálcán akkor is egy órával több volt. Ráadásul kézire van állítva, mégis, ha elállítom az órát, pár másodperc után visszaugrik.

Valamikor régebben az ntpdate (vagy hogy hívják) letiltásával is próbálkoztam, elvileg nem is aktív, mégis állítgatja valami. Vagy nem arra való, amire hittem.

Összefoglalva:

Arra lenne szükségem, hogy a BIOS órája legyen nekem kiírva "mindig, minden körülmények között", akárkik is potyognak az égből, akkor is, ha online vagyok. És szeretném, ha a fájlok elmentési dátumában is az szerepelne, mert ebből még komoly probléma is adódhat, ha rossz verziót írok felül (ilyen még nem történt, de tartok tőle, hogy egyszer adatvesztés lesz belőle, ha nem figyelek). Például a Blender 3D-s programot szoktam futtatni nagyrészt Linux alatt, de elvétve előfordul, hogy Windowsban folytatom ugyanazt a munkát, és ha több verziót mentek, félek, hogy belezavarodok a különféle időkbe. A Windowsnál már elrejtettem a tálcáról az órát, hogy ne zavarjon meg, de attól még a probléma megmarad.

Engem nem zavarna, ha esetleg néha manuálisan állítgatnom kellene az órát, ha késik/siet az alaplapi óra. Csak ezek az órás nagyságrendű eltérések ne legyenek...

Létezik egyszerű megoldás? Vagy ne is álmodjak róla?



2016. nov. 1. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
sudo systemctl disable ntpd
2016. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos a "sudo systemctl disable ntpd" nem működik, azt írja ki, hogy "Failed to execute operation: No such file or directory".
2016. nov. 2. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy nem ntp-vel szinkronizál. Derítsd ki mivel, mi annak a szolgáltatásneve, majd azt kapcsold ki ugyanezzel a paranccsal.
2016. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, közben addig állítgattam a dolgokat, hogy most épp jónak tűnik, de mivel volt már olyan, hogy 2 nap után megint elállítódott, ezért majd hosszabb idő után nyugtázom csak, hogy sikerült :-)
2016. nov. 2. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!