Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Apple fanok! Melyiket vegyem...

Apple fanok! Melyiket vegyem szerintetek? Macbook Air 2016 vagy Macbook retina 2016?

Figyelt kérdés

Fontos szempont, hogy könnyű legyen és legalább 5-6 év intenzív kapcsolatot tervezek vele. Alapvető dolgokra használnám, tehát iroda programok,internet, filmnézés, egy is ps (de inkább lightroom) és néha egy-egy rövidebb videó vágása. (Játszani nem fogok, így ne ajánljatok légyszi gamer gépeket, sem asztalit, se egyéb windows laptopot. Köszi.)

Eddig az Air volt a befutó, de egy kicsit elbizonytalanodtam, mert nagyon tetszik a Macbook. A retina, a trackpad és a kompakt méret sokat dob rajta, viszont félek is tőle, mert ugye nincs benne hűtés és a tudása sem túl acélos. Ti melyiket ajánljátok?



2016. nov. 5. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű... Nekem Air van, és nézegettem a Macbook-ot is, ki is próbáltam. Jó, jó, de... mégis csak 12"-es, az kicsinek tűnik, retina ide, vagy oda. Néhány perces ismerkedéskor persze elég volt, de nem tudom, évekig hogy bírnám :-)


A billentyűzete az Air-nek szerintem sokkal jobb, kényelmesebb gépelni rajta, és a touchpad ezen is elég jó, elég nagy, persze nincs force touch, de egyelőre inkább érzem parasztvakításnak, mint valódi előnynek.


Nem sok külső kütyüt szoktam használni a géphez, de időnként azért kell, és biztosan szomorú lennék, ha egyetlen, egyébként semmivel nem kompatibilis usb-c-be kellene dugdosni mindent. Ha közben töltöm is, akkor meg még bűvészkedhetek átalakítókkal, hub-okkal. Nem.


Szerintem Air. Ár-érték arányban jelenleg nekem ez az Apple legjobb notebook-ja, nem tudnám mire cserélni, ha kellene, szerencsére nem kell, és mire oda jutok (2 év), bízom benne, hogy lesz valami kialakult koncepciójuk, mert amit szerencsétlenkedést most csinálnak laptop fronton, az minden, csak nem hosszú távra tervezhető.

2016. nov. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előzővel.


Én egy 2016-os 13-as Airt használok, melyet a már pár hónapja tartó akciós 289 ezres áron tudtam megvásárolni, ennyiért top vétel, mert egy hasonló tulajdonságú Windowsos Ultrabook is ennyibe kerül.

Valamint ugyanennyiért egy 2015-ös Macbook retinát tudtam volna vásárolni használtan, de hamar lebeszéltem róla magam, tény hogy baromi szép a kijelző és maga az egész gép, de az az 1 darab USB-C+Jack... nem az igazi, főleg nekem akinek sokszor kell sima USB, Kártyaolvasó, továbbá ha otthon vagyok akkor monitorral használom a gépet. a macbookhoz ezekhez mind kell egy átalakító.

Mindemellett a macbook körülbelül a 2011-es Air teljesítményét hozza a Geekbenchek szerint.

Ami számomra már lehet kevés lenne, ugyanis elég sokat editálok videót, és az Airnek még a 4K-s vidók se akadály Final Cut Proban.

Az akkumulátor ténylegesen hozza a 12 órát böngészés, és hasonló dolgok mellet, ha jól tudom a Macbook "csak" 10 órát bír.


Én az mondom,hogy az Airt vedd meg, jóval olcsóbban kapsz egy jobb gépet,Persze nincs Retina,nincs fource touch... de ezek nélkül meglehet lenni.

De ugyanúgy egy kompakt kis gép gépet kapsz, ami szerintem sokkal használhatóbb.

2016. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt és hasznos válaszotokat, azt hiszem meg lettem győzve és maradok az eredeti elképzelésemnél. Az usb-c csatlakozót ki is hagytam, pedig az valóan bosszantó, mert napi szinten használom pl. az sd kártyámat. Igaz, hogy láttam az amazonon nagyon pofás átalakítót, de azért egy fél millás gépből kihagyni ezeket...nevetséges. Köszi még egyszer! :)
2016. nov. 7. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!