Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Eltűntek a fájljaim az asztalr...

Eltűntek a fájljaim az asztalról, hogy szerezzem vissza őket?

Figyelt kérdés

Készítettem egy mappát amit az asztalra helyeztem (gondoltam ideiglenesen jó helyen lesznek ott) elég fontos munkáim voltak benne, kettő kép és egy dokumentum. Nem telt el sok idő, maximum pár óra, közben csináltam a dolgom itt a számítógépnél, amikor megnéztem, már nem volt ott. Közben egy képen dolgoztam, így az asztalhoz nem nyúltam, a mappához meg végképp nem. Nem emlékszem semmi olyanra ami miatt eltűnhetett volna.

Azóta tűvé tettem a gépet, minden fájlra egyenként rákerestem, de csak egy-egy parancsikont dobott ki ami meg nem találta a fájlt, mert törölték vagy át helyezték.

Áthelyezve nem lett, sajnos másolat sem készült róla. Törölve pedig ugyancsak nem volt, ugyanis több fájl is volt a lomtárban amit még napokkal ezelőtt dobtam ki, így az sem lehetséges, hogy kidobtam valahogy és a lomtárat is ürítettem. Akkora meg nem volt a fájl, hogy azonnal törölje mert nem fér a lomtárba.

Se nem lett letitkosítva, elrejtve, nekem alapból láthatóak a rejtett mappák. Ugyanakkor több visszaállító programmal is átnéztem a gépet, de nem igazán láttam olyan fájlt, töredéket vagy akármit ami megfelelne annak. Egyszerűen felszívódott, és nem értem, hogy hogy, valaki tud erre magyarázatot?



2016. nov. 9. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Magától nem fog se törlődni, se áthelyeződni, se semmi. Tuti, hogy te (vagy valaki aki hozzányúlt a géphez) csináltál vele valamit véletlenül

2. Az asztalon nincs helye dokumentumoknak, csak ikonoknak

3. A fontos munkákból illik mindig biztonsági mentést tartani (manapság a felhőkkel már automatikusan megoldható)


Keress rá a filera (nem a Windows keresővel, mert az vacak, hanem pl Total Commanderrel), jó eséllyel csak át lett helyezve valahova (nézd át az egyész HDD-t). Ha az sem találja meg, akkor vagy nem oda mentetted, ahova gondoltad, hogy mented, vagy törölted (bizony lehet úgy törölni, hogy nem kerül a lomtárba, hanem rögtön törlődik véglegesen)

2016. nov. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem szoktam ennyire nemtörődöm lenni, valószínűleg azért mert nem nagyon történt még velem olyan, hogy véletlenül kitöröltem valamit vagy ilyesmi.

Legközelebb biztosan figyelek erre, mert most kezdhetem előről az egészet, mert valószínűleg már nem lesz meg.

Igen tudom, hogy magától nem törlődik semmi, elég rossz helyzetben lennénk akkor ha a dolgok csakúgy kitörlődnének maguktól. De pont ezért lepődtem meg, mert nem emlékszem hogy akármit is csináltam volna vele. Persze véletlenül már akármi lehet. És valószínűleg az is történt hogy véletlenül csináltam valamit. Csak fogalmam sincs, hogy mit, mert az egyetlen módszer amit ismerek azonnali törlésre az a shift+delete, de ott is megkérdezi, hogy biztosan törölni szeretném-e. Annyira szenilis meg talán még nem vagyok, hogy erre ne emlékezzek. Persze ez nem azt jelenti, hogy nincs más mód, csak én ezt ismerem. Általában a tudatlanságból adódnak az ilyen problémák.

Igazából még víruson gondolkodtam, vírusirtó szerint nem kaptam be semmit, nem is járkálok nagyon olyan helyeket, bár kitudja. Annyi biztos, hogy ez kitörlődött. Ugyanis még totalcommanderrel sem találom, és a flehasználók\én\recent nevezetű mappában ott van az összes fájl parancsikonja ami az asztalra mutat, azonban hasztalanul. Szóval biztos jártak az asztalon, és ezen a néven sehol máshol nincsenek.

Nem nagy az esély arra, hogy átneveztem őket és még át is helyeztem. Akkor már valószínűbb hogy töröltem, az egyszerűbbnek tűnik. De már a negyedik visszaállító programmal nézem át a gépet sokadjára és semmi nyoma.

Még átfutom még egyszer, de már kifogytam az ötletekből, ennyi idő alatt nagyjából újra is csinálhattam volna ha sietek vele.

2016. nov. 9. 09:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Előfordulhat olyan, hogy véletlenül át is helyezted, meg át is nevezted. Total Commanderben pl. megeshet véletlenül is.

Azt tudod még megtenni, hogy ha emlékszel egy kis szövegrészletre, akkor Commanderrel tudsz arra keresni, hátha megtalálja valahol egy fileban és lehet, hogy az lesz, amit keresel. Persze ha word file, akkor ez nem műxik, mert nem nyersen lesz benne a szöveg.

2016. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!