Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek mekkora lehet a...

Szerintetek mekkora lehet a gyakorikerdesek.hu tárhelye?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy milyen bazinagy lehet a gyakorikerdesek tárhelye, mert ha csak a kérdéseket nézem kommentek nélkül már, akkor több száz gigabyte-ról beszélünk + a kommentek. Szerintetek?

2016. nov. 12. 18:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De itt engem nem a beruházás érdekelt volna, hanem hogy mekkora a tárhely. :) Persze, ha egy saját szerverről van szó, akkor biztos semmiség, de egy vásárolt tárhelyből elég nehéz nagyot találni, mert a legtöbb tárhely 20 gb-nál kifújt :D Ha meg egy saját szerverről megy igen jó helyen lehet karbantartva, mert amikor én járok az oldalon még soha nem tapasztaltam leállást. Eddig csak olyan volt, hogy nagyon meglassult az oldal, de 30 perc alatt megjavult.
2016. nov. 12. 19:41
 12/19 anonim ***** válasza:

A főoldalon kint van a statisztika.

A 40 oldalas kérdés azét nem mérvadó, mert fel van duzzasztva szó szerint 1 karakteres válaszokkal, sokszor oldalakon át mert volt valaki akkora barom hogy azzal akart rekordot dönteni hogy számokkal végigfloodolja a kérdést, és felnyomva az oldalszámot mondjuk 10-ről 15-re. Az 5 oldalnyi semmi.


Amúgy is már mondtak neked mindenféle becslést és átlagolást amikből még mindig egy kis szám jön ki. Kicsit olyan, mintha addig nem lennél képes elfogadni az amúgy jó válaszokat, amíg valaki nem igazolja a te tévgondolatodat.

2016. nov. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mekkora a tárhely? Nem tudjuk, honnan tudnánk? Mekkora tárhely szükséges? Kicsi.
2016. nov. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

> fogalmam nincs, hogy pontosan hány kérdés van, mert 2009 óta érkeznek folyamatosan kérdések és válaszok erre az oldalra ami mellesleg 2013-ban nagyon megnőtt


Nézd meg a kérdésed azonosítóját: 8226505. Nézd meg a mai kérdésekét is: hasonlóak. Inkrementális azonosítóról van szó, tehát nyugodtan számolhatunk (és számoltam is már) 8.2M kérdéssel.


A főoldalon lóbacó nagy betűkkel ki van írva, hogy jelenleg 7.8M kérdés van. Ez stimmel a fentiekhez, mert tudjuk azt is, hogy bizonyos topikok bizonyos esetekben törlésre kerülnek.


Az időtényező irreleváns a fentiek mellett, de egyébként nem 2009-ben indult az oldal, vannak 2006-os kérdések is.


> egy vásárolt tárhelyből elég nehéz nagyot találni, mert a legtöbb tárhely 20 gb-nál kifújt :D


Nem tudom, milyen tárhelyeket néztél, de vásárolt tárhelyekből még korlátlan is létezik, ld. Amazon Web Services.

2016. nov. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A magyarok között keresgéltem. :)
2016. nov. 13. 02:31
 16/19 anonim válasza:

A gyakori kérdések biztosan nem egy sima osztott tárhelyet megy, valószínűleg dedikált szervert használnak.


Magyar szolgáltatónál is van korlátlan tárhely: [link] de ezek nem arra vannak kitalálva, hogy gyakori kérdések méretű (nem tárterületre gondolok, hanem terhelés) dolgokat futtassanak róla.

2016. nov. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%
1000-2000 petabyte
2016. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy nincs olyan tárhelyszolgáltató, aki 100GB-nál nagyobb tárhelyet adna. :) Az más kérdés, hogy pl a Forpsinál a "korlátlan" az egyáltalán nem korlátlan.. Viszont nálunk pl van korlátlan tárhely, éves szinten alig 30.000 Forintért, és tényleg korlátlan.. :)
2017. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fentebb már írták, de az itt lévő adatok szinte mind szöveges, karakteres adatok, amik nyersen kis helyen tárolhatók, és igen hatékonyan tömöríthetők is.


A nyitó oldal szerint kb. 46 millió válasz van, számoljunk mondjuk 50 millió, átlagosan 200 karakteres bejegyzéssel. Ez 10 milliárd karakter, de mondjuk hogy ez 20 GB, ha jól felkerekítjük és hozzáadjuk az ékezetes (pl. UTF-8) kódolás duplázódásait. Ez sem egy őrült nagy méret, és ha tömörítve van tárolva, akkor akár a tizede is lehet.

2017. febr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!