Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop vagy notebook?

Laptop vagy notebook?

Figyelt kérdés
Karácsonyra laptopot kértem, de azon gondolkoztam, hogy lehet elég lenne a notebook. Igazából csak film nézésre, PPT készítésre használnám és a képeket raknám átt rá a telefonomról. Ti melyiket ajánlanátok? Méretén kivül van köztük különbség?

2016. nov. 14. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mik az igazi igényeid. Ha játszol is a modern, mai játékokkal, laptop - Hordozható bizonyos mértékig.


Ha notebookot akarsz, tudsz rajta PPT-t készíteni, zenét hallgatni, szöveget szerkeszteni, internetezni, alkalmas irodai munkára, többfunkciós feladatkezelésre a memóriamennyiségtől függően, de ezekre egy tablet is képes. - Hordozható, akárhová viheted, és előveheted, mert könnyebb.


Én a netbookot választanám (nem notebook, mert az ugyanaz, mint a laptop), ha ezek az igényeim.


Laptopot, vagy notebookot választanék (ugyanaz a kettő), ha pluszban még grafikai munkát is végzek, melyhez erősebb perifériák vagy hardverek szükségesek.


Egy nagyon jó netbook 100-150 ezerért már kapható, ami elég stabil és jól tudsz vele dolgozni.


Egy jó laptop vagy notebook körülbelül 150-20 ezernél kezdődik.

2016. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mi a különbség a notebook és a laptop közt?
2016. nov. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A laptop és a notebook ugyan az. Te a netbookra gondolsz.


Hát ha engem kérdezel, a notebook egy zsákutca. Ha nem elsődleges számodra, hogy könnyen hordozható legyen (mert például ezzel jársz suliba meg munkába tömegközlekedéssel), akkor szerintem egyértelműen laptop.


Nem vagyok netbook-ár szakértő, most gyorsan ránéztem, hogy milyenek vannak és a legolcsóbb 4 GB memóriával rendelkező is 210 ezerért van. Ennyiért már ehhez képest olyan laptopot tudsz venni, ami megszólal. Ennél kevesebb memóriával (2 GB) meg már igazából az én igényeimnek megfelelően böngészni sem lehet. Megnyitsz egy böngészőt, benyomod a Youtube-t, megnyitsz a gyakorikérdéseken 3-4 kérdést, felnézel egy híroldalra és már csak maga a böngésző lezabálja a memóriád harmadát-felét.

2016. nov. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Hát ha engem kérdezel, a netbook* egy zsákutca"


Tessék, már én is belekavarodok :D

2016. nov. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!