Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Le lehet tölteni a hivatalos...

Elektromann kérdése:

Le lehet tölteni a hivatalos XP-t kulcs alapján?

Figyelt kérdés
Van egy eredeti XP kulcsom, de nincs meg a lemeze. Szeretnék beszerezni hozzá egy telepítőt, és a P3-asomra feltelepíteni. Szerintetek lehetséges a hivatalos XP letöltése?

2016. nov. 16. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:

nem lehetséges, több éve megszűnt mindenféle hivatalos támogatás hozzá.


persze van nemhivatalos SP meg minden szar hozzá, kalózoldalakon lehet próbálkozni.


szerintem valami könnyűsúlyú linux disztróval próbálkozz, az biztonságos és működnek rajta a legfrisebb szoftverek is, ami az xp-re már nagyon régen nem igaz. sokaknak bejött pl a lubuntu vagy LXLE, kipróbálhatnád.

2016. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lajos54 ***** válasza:

Néhány helyről le lehet tölteni, DE!


Hiába eredeti a kulcs, ha volt már aktiválva másik gépen, akkor egy újabb gépre valószínűleg nem engedi aktiválni a Microsoft rendszere.

2016. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt Lajos54


Ugyan arra a gépre szeretném feltelepíteni, amire már egyszer fel volt. A gépen van egy Windowsmatrica, és azon van a kulcs. Gondoltam megpróbálom letölteni a telepítőt hozzá.

2016. nov. 17. 08:13
 4/7 Lajos54 ***** válasza:

Akkor minden rendben.

Ami viszont szomorú, hogy az a link, ami egy éve még elérhető volt a Microsoftnál, sajnos eltűnt.

Esetleg ezt próbáld meg (a letöltés ablaka bejön, de nem próbáltam végig):

[link]

2016. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lajos54 ***** válasza:

Hoppá! Közben mégis megpróbáltam, ez sem az a link már, mint korábban. Sajna úgy tűnik, hogy már mindenhonnét eltüntették, legalábbis én nem találom...


Lehet, marad az a verzió, hogy valami ismerőstől kell kölcsönkérni egy XP telepítőt. Ha megvan az eredeti kulcs, nem okozhat gondot sem a telepítés, sem az aktiválás.

2016. nov. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos senkit sem ismerek eredeti XP-vel, de azért köszönöm a segítséget.
2016. nov. 18. 12:24
 7/7 Lajos54 ***** válasza:
Írok egy privátot...
2016. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!