Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kevés hely van a Helyi lemezen...

Kevés hely van a Helyi lemezen C-n, mi foglalhtja, illetve hogyan lehet helyet felszabadítani? Többi lent

Figyelt kérdés
Egy 1tb-os merevlemez van partíciókra osztva és a Helyi lemeznek van ebből 83gb-ja. Bekapcsoltam, hogy a rejtett elemek is láthatóak legyenek és a windows mappán kívül mindent kijelöltem, ez 22,9gb, ami szerintem nem túl sok. A windows mappa pedig 55gb-ot foglal, aminek szerintem kevesebbnek kéne lennie. És persze ha kijelölök a mappában mindent csak 30gb.

2016. nov. 16. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha kijelölöd, tudtom szerint NEM mutatja ki a rejtett mappákban való fájlokat, ami nagyrészben a TEMP lehet, meg hát ha az appdata-ba települnek a játékok... (erre jó példa a Minecraft)

Ha így se jön az össze... meg ilyenek. Lehet, hogy vírus, de az adatokat lop, sokkal inkább malware, ami csak lassítja a géped, meg ehhez hasonlókat művel vele.

Azért szedj le egy CCleaner-t, és egy Malwarebytes Anti-Malware-t (ezt csak a malware leírtásához). De ha van malware a gépeden, meg merem kockáztatni, hogy esetleg pár víruska is. Azért az antivirus-sal futass le egy keresést (nem tudom mit használsz, ajánlom az új ESET 9-et).

2016. nov. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A gépemen csak windows defender van. Ez megtalálhatja?
2016. nov. 16. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Rendszer-visszaállítás/beállítás állítsd kicsire.

CCleaner, amit ajánlottak futtasd le.

2016. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A rendszer visszaállításnál a védelem be van kapcsolva, de legkisebbre van állítva, felhasznált terület 0 byte. Rendben a CCleanert megpróbálom.
2016. nov. 16. 18:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kijelölöd a windows mappát, és nézed a méretét, nem fogsz helyes értéket kapni, mert azon belül van a winsxs. A winsxs méretét gyakorlatilag nem tudod kiszámolni a windows tulajdonságok paneljével. Az a tényleges rendszermag, tele szimbolikus linkekkel, egymásra mutató linkekkel, a fél system32 oda van "csatolva", a rekurzív számítás ötvenszer számolja ugyanazokat a fájlokat.


Kitörölhetsz pár temp fájlt, meg ilyesmit, és ideig-óráig lesz helyed. (Ezt CCleaner és hasonló programok ügyesen megcsinálják.) Hosszútávon viszont át kéne méretezned azt a partíciót, mert nem fogsz elférni rajta, betelik újra. Ha a rendszeren (és esetleg egy Office-on) kívül más is van a C-n, akkor ne hagyd 100 gigánál kisebbre.


Ezen felül érdemes lenne a felhasználói mappákat is átraknod egy másik partícióra. Ez már csak azért is hasznos dolog, mert akkor egy újratelepítéskor kevesebbet kell bajlódni vele.

2016. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A CCleaner adott egyből 8gb szabad helyet. A többi meg majd alakul mindenkinek megy a like :)
2016. nov. 16. 18:54
 7/7 toth1 lajos válasza:
A Windows SxS mappa méretét csökkentheted a Feladat ütemezőböl indított, Microsoft\ Windows\ Servicing-ből a Start Component Cleanup indításával. Itt tárolja a Windows a régebbi de már szükségtelen frissítéseket is. Megfelelő paranccsal indítható a tisztítás a parancssorból is sőt a felesleges fájl mennyisége is kimutatható. Tisztítás: DISM.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase Szükség van-e tisztításra? DISM.exe /Online /Cleanup-Image /AnalyzeComponentStore
2016. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!