Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a bizonyíték arra, hogy a...

Mi a bizonyíték arra, hogy a OneCoin tényleg blockchain technológiát használ és nem csak szimulálják a bányászatot?

Figyelt kérdés
Mert nekem sokkal inkább tűnik egy sima piramisjátéknak, ami rágyúrt a bitcoin névvel való hasonlóságra.
2016. nov. 17. 18:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/1051 anonim ***** válasza:
31%
mert szerinted a bitcoin micsoda?
2016. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/1051 Mittudomain ***** válasza:
0%

Egyszerű. A Onecoin blokkláncát auditálják, erről megvan a havi jelentés.


Mitől piramisjáték a piramisjáték? Sokan nem tudják és mivel a struktúrája piramishoz hasonlít, azt hiszik hogy az.. Nade milyen a struktúrája egy nagy cégnek? Egy cserkészcsoportnak? Egy vallási vezetés felépítésének? Piramis.. Mily meglepő.. Ha kíváncsi vagy mi a különbség, hogyan tudod gyorsan leszűrni mi legális üzlet és mi piramis, javaslom ekress rá a onecoin szóra itt és amihez a legtöbb válasz érkezett, na ott ki van fejtve bővebben.


De olyat ne játszunk már, hogy nem tudom mi ez, nem értem mi ez, de nem nézek utána csak egyszerűbb rávágni hogy piramis.. Fogadni mernék aki rávágja fogalma nincs mi a különbség illegális piramis és legális MLM között.

2017. ápr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/1051 A kérdező kommentje:

Egy érdekes cikket találtam a minap:


Nami Kazucugi a japán L&G vezetőjeként sajátos ötlettel állt elő, hogy megoldja a cége anyagi problémáit: 2004-ben elkezdett virtuális pénzt kibocsátani azoknak, akik legalább 100 ezer jent fektettek a cégébe. Az "Enten" névre keresztelt virtuális pénzt csak az L&G fogadta el, ráadásul minden évben 36%-kal növelték az értékét. Az Entenre komplett szektát épített fel a japán üzletember, híres zenészek, tévésztárok hirdették a "jövő fizetőeszközét", egyes befektetők egy "valóra vált álomnak" nevezték az alternatív fizetőeszközt.

Amikor az L&G osztalékot is Entenben kezdett fizetni, már sok volt a befektetőknek és számos nagytőkés kiállt a vállalat mögül, a séma bedőlt. Namit letartóztatták és 18 évre börtönbe küldték.

A mai napig egyébként számos hasonló, főleg a Bitcoin hírére építő kamu-kriptopénz terjed a világban. A kibocsátok jellemzően ezek "árfolyamát" hasraütés-szerűen határozzák meg és fizetőeszközként csak a kibocsátó saját kereskedelmi hálózatában lehet fizetni.

2017. máj. 14. 20:33
 4/1051 Mittudomain ***** válasza:
0%
Még jó hogy a Onecoinnál nem hasraütés szerűen intézik az árfolyamot. Dehát ezt olyan aki csak cikkeket olvas sajnos nem tudhatja biztosan, leginkább csak bekajálja csont nélkül a sajtót és a médiát :D
2017. máj. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/1051 anonim ***** válasza:
78%

Nincs blockchain. Az árfolyamot hasraütéssel határozzák meg.

Gibraltárról és belizeből is kitiltották a céget.

Ez piramisjáték. Csalás.

A vezetők a vankójin előtt több piramisjátékban is benne voltak.

2017. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/1051 Mittudomain ***** válasza:
40%

4-es: szeretem az ilyen hozzá nem értő kommenteket :D Bitcoinos vagy Te is? :D A cég nemrégiben adta ki a "White Paper" dokumentációt, amit független szakemberek vizsgáltak és mondták hogy létező a blokklánc.. de nem baj..

A piramis és MLM működéséről is fantasztikusan sok ismereted lehet.. :D Értesz is hozzá vagy csak csalódás ért egyszer aztán most azt csinálod mint a behindmlm? :D

2017. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/1051 anonim ***** válasza:
84%

Úgy néz ki a onecoin erősen dögledezik. Ruja asszonyság hónapok óta nem mutatkozik, egy hónappal ezelőtt Pierre Arens nem jelent meg egy vankojn konferencián, majd bejelentette, hogy lelép.

Talán van, aki még emlékszik a makaói nagy vankojnos világkonferenciára, ahol a white paper bemutatását ígérték, aztán csak hadoválás lett belőle. A blokkláncra még mindig nincs bizonyíték, csak "úttörőbecsületszó". Az Arens előtti elnök, Munoz egyszerűen nem ment el.


No mindegy, a lényeg, hogy állítólag Ruja egy német börtönben ül, de ez sem biztos. Ami biztos, hogy nem tudni, hol van, nem jelentkezik. Ki tudja, hogy él-e még. A fészbúkján semmi, a onelife fészbúkján némi ködösítés, de ott sincs semmi lényeges.

2017. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/1051 Mittudomain ***** válasza:
29%

Nem tudom miért került törlésre a válaszom, lehet szemet szúr az igazság.


Szeretem az ilyen állítólagos cikkeket :) Már vártam mikor kerül elő valaki aki erre hivatkozik.


Nos akkor két nem akármilyen cikk cáfolatnak az "állítólag, talán, azt hallottam, börtönben van, stb" érvekre :D


Ez az oldal talán a legelismertebb oldal, ami nem csak a Onecoin-nal, de az összes MLM céggel és a velük kapcsolatos fejleményekkel foglalkozik:

[link]


Eljárás indult azellen a szerencsétlen ellen, aki cikkben terjesztette hogy Dr. Ruja-t elfogták:

[link]


A DealShaker valamint OneMillionshop oldalon a kínálat folyamatosan bővül, ahogy a hálózat is. Jelenleg a OneCoin fizetőeszközként funkcionál 16 eurós árfolyammal.


Egyéb kérdés?

2017. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/1051 anonim ***** válasza:
84%

Sajnálatosan még mindig nem került elő az áldoktor ignatova.

Blokkláncra sincs bizonyíték, nincs fehérpapír.

Tőzsdén sincs, nem is lesz.

A dílsékert meg hagyjuk. Az szintén a ruja-féle bolgár bűnözők kreámánya, hogy megerősítsék a bizalmat a balekokban...

2018. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/1051 anonim ***** válasza:
84%

"A OneCoin elleni fellépésről tárgyalt a Piacfelügyeleti munkacsoport"

Forrás: Magyar Nemzeti Bank ( [link] )


"Az MNB felhívja a fogyasztók figyelmét az interneten szerveződő, fizetésre használható virtuális eszközök népszerűségét kihasználó piramisjátékok térnyerésére. Az ezen eszközökkel való kereskedést, illetve a szervező intézményeket a jegybank nem felügyeli, a szervező fizetésképtelensége esetén a hazai garanciaalapok kártalanítása nem terjed ki azokra."

Forrás: Magyar Nemzeti Bank ( [link] )


"Entities that are not authorised to accept deposits or other repayable funds: OneLife Network Limited, OneCoin Limited e One Network Services Ltd"

Forrás: Portugál Bank ( [link] )


"UOKiK warns: OneLife Network may be a pyramid scheme.


The benefits from participation in the system are dependent upon encouraging other consumers to join the scheme.


OneLife Network is a Belize-based company offering the OneLife and OneAcademy schemes as well as the OneCoin cryptocurrency."

Forrás: Lengyel Verseny- és. Fogyasztóvédelmi Hatóság ( [link] )


A bulgáriai pénzügyi felügyelet is figyelmeztet:

[link]


Meg a svéd rendőrség is: [link]


A finnek is: [link]


Indiában is: [link]


Kínai nyomozások és letartóztatások: [link]

2018. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!