Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri i7-es procis laptopot...

Megéri i7-es procis laptopot venni vagy elég az i5-ös is?

Figyelt kérdés

Nem igazán értek hozzá, bár már jó pár embert megkérdeztem (persze majdnem mindenki pc-re esküszik). De kinéztem egy Asus laptopot és érdekelne, hogy kell e bele az i7-es proci, miben jobb az i5-nél? Ez összefügg-e esetleg azzal, hogy nem tudja majd magát lehűteni, ha pl játszok vele, vagy videót vágok stb...


Értelmes válaszokat légyszi! Tényleg érdekel, hogy kell-e az az i7 vagy elég az i5 is :)

20L



2016. nov. 25. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:

A pontos típus sem mindegy a processzor esetén.


Ha pedig játékra is használod, az hosszútávon nagyon meghajtja a hardvert, a nagy hő miatt akadhatnak egyes laptopoknál gondok a hűtéssel, láttunk már ilyet. Egy hűtőpadot érdemes beszerezni alá a játékok idejére, egyrészt mert megemeli a laptopot és tud szellőzni, másrészt mert így kap aktív hűtést is, amivel nyerhetsz pár fokot.

2016. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Intel® Core™ i7-6500U van benne, a másikban i5-6200U.

Igazából kb 10ezer Ft különbség, de mindenképpen a jobbat szeretném.


A hűtő beszerzésen gondolkoztam én is, valószínűleg 1-2hónapon belül szereznék hozzá.


Köszönöm az előbbi gyors választ :)

2016. nov. 25. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az i7 combosabbnak tűnik.
2016. nov. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha van legalább egy gtx 960m ddr5 -ős akkor megéri az i7 . Különben nem igazán . Milyen videi kari van mellette ?
2016. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképp combosabb. Azért vagyok tanácstalan mert egy eladó (a nem írom le hogy melyik üzletben...) majdnem nekem esett, hogy nem fogja tudni lehűteni magát a laptop mert annyira "nagy" dolgokat raktak a belsejébe...


NVIDIA® GeForce® GTX 950M 4 GB vidikari van benne

2016. nov. 25. 11:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazából nincs túl nagy különbség. Mindkettő kétmagos:

[link]

[link]

Ha négymagos lenne az i7, azt mondanám ne gondolkodj, de így megfontolandó.

2016. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha az i5-öt veszed sem fogsz lényegi eltérést észrevenni, ám legalább spórolsz.
2016. nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Még agyalok rajta egy kicsit...:) De ha valakinek van még tapasztalata ebben a témában, szívesen várom!

2016. nov. 25. 11:50
 9/9 anonim ***** válasza:
az eladó azért ugorhatott neked mert valószínűleg nem egy asus rog laptopot néztél ki magadnak amiben van rendes hűtés megoldás ha nem valami olcsóbb szériát és azok alá egy igen jó fajta laptop hűtés padot nem is árt venni .
2016. nov. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!