Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Segitseg! Reggel ota hiaba...

Segitseg! Reggel ota hiaba kapcsolom be, kapcsolom ki, inditom ujra, nem kapcsol be rendesen a gepem, csak azt irja, hogy felkészülés az automatikus javításra. M csinaljak?

Figyelt kérdés
Pc, win10

2016. dec. 1. 14:22
 1/6 Lajos54 ***** válasza:

Egyszer engedd lefutni az automatikus javítást (jó sokáig eltarthat).

Lehet, hogy magában a Windowsban sérült valami, és az önteszt miatt akarja javítani. De lehet esetleg HDD hiba is, jó esetben azt is tudja (tudhatja) javítani.

De az is lehet, hogy csak egy új frissítés kutyult össze valamit.

Minden esetre érdemes kivárni, míg lefut az automatikus javítás, utána majd kiderül, sikeres volt-e.

2016. dec. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Uhh, mar joparszor ki-be kapcsoltam :o

Koszonom az infot, akkor hagyom most magaban!

2016. dec. 1. 15:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Azota sem kepes felallni a rendszer. Pedig egesz nap hagytam dolgozni, igaz idonkent ujrainditottam. Csokkentett modban sem hajlando. Tovabbi otletek, valaki?
2016. dec. 1. 23:13
 4/6 Lajos54 ***** válasza:

Igaz ugyan, hogy Win 8.1-nél de találkoztam már hasonlóval. Valamitől (rengeteg oka lehet) megborult a rendszer. A Microsoft honlapjáról lehet letölteni (persze egy másik gépen) egy javító fájlt (tulajdonképpen telepítő), egy pendrive-ra elkészíti a dolgokat. Utána, miután sikertelen volt az automatikus javítás, arról kell indítani. Átvizsgálja az oprendszert, és kijavítja a hibákat. Nemrégiben két gépen is ezt kellett alkalmaznom, de teljesen rendbe is hozta. Még az egyéb fájlok is megmaradta, kivéve néhány utólag telepített programot (Adobe Reader, víruskergető és hasonlók). Egy külön fájlba ki is írta, hogy mik ezek, ezeket újra kellett telepíteni.

Feltételezem, hogy a Win 10-nél is van hasonló lehetőség.

2016. dec. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lajos54 ***** válasza:
Ja, és "igaz, időnként újraindítottam" : már az elején hagyni kellett volna, hogy lefusson a javítási kísérlet. Türelem kell hozzá. Az előbb említett gépek közül az egyiknél nagyjából 4 óra alatt végzett, utána jött be, hogy a javítás sikertelen. Ott lehetett kiválasztani a további teendőket.
2016. dec. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok hasznos infot! Sajnos nem jott be, szerelo segitseget kertem.

(Ha tudtam volna, hogy sokaig tart, es az normalis, nem kapcsoltam volna ki. De eleve ugy tunt, hogy le van fagyva. Mar utolag nem tudom. Visszacsinalni.)

Megegyszer koszonom.

2016. dec. 3. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!