Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért eszik a gép alapjáraton...

Miért eszik a gép alapjáraton 80-90% ramot?

Figyelt kérdés

Múlt héten lett újratelepítve (win7 64 bit), a konfiguráció AMD APU 5300 Dual Core 3400Mhz -nem az integrált kártyát használom, van benn külön egy nvidia-

Ram: 4GB. Minden elképzelhető beállítást próbáltam, olvastam külföldi fórumon, olvastam itt is, más itthoni fórumon, de egyszerűen semmi. Ideig óráig jó, aztán 80%-on eszi a ramot és kb használhatatlan.

A gép látja az összes memóriát. Lementettem a feladatkezelőben futó feladatokat és szolgáltatásokat, a linken megtalálható.

Elképzelésem sincs, mi okozhatja, nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre!


[link]


[link]


[link]



2016. dec. 2. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Windows update
2016. dec. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az előbb tiltottam le, változást nem hozott.
2016. dec. 2. 20:14
 3/10 coopper ***** válasza:

Szia.


A Vezérlőpultos letiltás az kevés, a services.msc-ben is le kell tiltani (vagy ha használni szeretnéd akkor újra kell regisztrálni), nézd meg ezt : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__7..


Illetve kikapcsolás esetére egy off-line windows és office update script : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2016. dec. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A services.msc-ben tiltottam le a defenderrel együtt.
2016. dec. 2. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Torrent kliens be van kapcsolva? uTorrent sűrűn okoz ilyesmit.

Ha nincs akkor megpróbálkozhatsz azzal, hogy leszedsz egy Game Booster-t. Ez szépen kilő minden szükségleten folyamatot. Ha megszűnik a gond akkor egyesével nézd vissza melyik folyamat volt. Ha nem szűnik meg akkor valószínűleg marad az újratelepítés.

2016. dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Torrent telepítve sincs, steam fent van, de nem úgy láttam, hogy az okozná. Kipróbálom a programot.
2016. dec. 3. 06:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne lelődd a wupdate-et hanem futtasd...

Régi szar rendszer a win7, ez gyakori problémája manapság

2016. dec. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 CspCsj ***** válasza:

Az első képen a Folyamatok fülön, alul klikkelj "Az összes felhasználó folyamatainak megtekintése" gombra, mert akkor fogsz látni minden háttérben futó programot.

Ezenkívül nézd meg a Teljesítmény fülön, alul az "Erőforrás-figyelő" gombra klikkelve a Memória fület is:

[link]



Ha tényleg a rendszer-frissítés okozza, akkor az "Agent WD-40" felhasználó által ajánlott két frissítés sokat segít:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__8..


Konkrétan 64 biteshez:

[link]

[link]

A Szolgáltatásoknál kikapcsolt Windows Update után rendszergazdai parancssorból telepítsd, pl.:

start /wait "" "%SystemRoot%\system32\wusa.exe" "C:\Teljes.útvonal.a.letöltött.fájlhoz\Windows6.1-KB3172605-x64.msu" /quiet /norestart


(rendszergazdai parancssor: Start menü > egyből írd: cmd > feljebb a találatoknál jobbegérgomb az ikonon > Futtatás rendszergazdaként)


Ha visszajött a kurzor, akkor indítsd újra a gépet, hogy biztosan beépüljön a frissítés.

2016. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Úgy néz ki, megoldódott és tényleg az update volt a hibás, csak nem értem, tegnap miért nem használt, annak ellenére, hogy a gép újra lett indítva, miután a felesleges folyamatok letiltásra kerültek.

Itt hagyom a kérdést, hátha valakinek lesz ilyen problémája, még jól jöhet.

2016. dec. 3. 13:38
 10/10 anonim válasza:

Még ennyi idő után is jól jött úgyhogy köszi ;)

Nekem is hasonló problémáim voltak de miután ezt olvastam nekem is megoldódtak a problémák. Thanks dude ;)

2016. dec. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!