Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség két ugyanolyan...

Mi a különbség két ugyanolyan Gb-os memóriakártya között, hogy az egyik 5000 ft-al drágább?

Figyelt kérdés
(remélem,hogy jól fogalmaztam... Köszönöm a válaszokat előre is.)

2016. dec. 6. 15:27
 1/7 meszike91 ***** válasza:

Ennyi infóból csak azt lehet megmondani, hogy az áruk a különbség.


Ha esetleg belinkelted volna a két kártyát, akkor érdemben is lehetett volna válaszolni a kérdésre.

2016. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínű különböző márkájúak.
2016. dec. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Márka, sebesség.
2016. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Márka, sebesség, élettartam.
2016. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Márka, sebesség, élettartam, fizikai méret (sd/micro sd/...).
2016. dec. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lajos54 ***** válasza:

Elsősorban valószínűleg a márka. Például egy teljesen azonos szolgáltatású Sony kamera drágább, mint mondjuk egy Panasonic.

De a memóriakártyáknál még az is számíthat, hogy milyen széria. Például egy "sima" DDR, ha még kapható egyáltalán, általában drágább, mint egy DDR2 vagy DDR3.

2016. dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lajos54 ***** válasza:

Kissé félreérthető, ahogyan fogalmaztam, csak itt nem lehet javítani. Amit írtam, az a RAM-ra vonatkozik, ugyanez az egyéb kártyáknál például attól is függ, hogy mekkora az adatátvitel sebessége. Ezt betűkkel jelölik, például HC, XC stb., illetve külön is megadhatják, class2, class4 ... stb.

Ezek jelzik, hogy adott kártya mekkora adatsebességre képes, MB/s -ban számolva.

Például egy valamivel lassabb kártya egy fényképezőgépbe még jó lehet, de egy videokamerába nem, ha nem elegendő a sebessége.

2016. dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!