Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha Windows frissít...

Mit tegyek, ha Windows frissítés közben kikapcsoltam a gépet, és most nem tud bootolni sem? Három lehetőséget is kaptam, egyikkel sem megyek semmire.

Figyelt kérdés

SZóval bekapcsoltam a gépet (Windows 10), elindított egy kisebb frissítést az oprendszer, de én meg hülye voltam, és kinyomtam az egyik újrainduláskor (éppen siettem valahová). Azóta lefagy a gép, miközben fekete háttérben köröznek a fehér pontok. BIOSba be tudok lépni.


Olvastam olyat, hogy indítsam Safe Mode-ban az oprendszert, de a Windows 7 óta nem lehetséges indítási beállításokat elvégezni boot előtt.


Aztán olvastam olyat, hogy a BIOS-t kéne frissítenem, de ez szerintem hülyeség, és nem is bírták egyértelműen leírni, hogy USB-ről hogy tudom frissíteni.


Végül, ami egész hihető, azt olvastam, hogy újra kéne húzni az oprendszert. Na már most ezt a rendszert gyárilag telepítették, ami azt jelenti, hogy nem kaptam sorozatszámot hozzá (legalábbis nem tudok rla). Matricán nincsen, BIOSban nem lehet megnézni. Nem tudom, hogyha lemezről újratelepítem, akkor felismeri-e a gépet, vagy ugyanúgy kér sorozatszámot.


Szóval szerintetek valamelyik megoldás beválna? Ha igen, leírnátok, hogy hogyan? Ha nem, tudtok még megoldást adni? Előre is köszönöm!



2016. dec. 12. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben haladéktalanul elkezdenék káromkodni, és magamat hibáztatni.
2016. dec. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hidd el, én is avval próbálkoztam először, de nem segített.
2016. dec. 12. 14:47
 3/3 Jorck ***** válasza:
Ilyenkor szerintem csakis az újratelepítés jöhet szóba. Ha van telepítő lemezed azzal próbáld meg, és elvileg valahol az elején lesz olyan lehetőség hogy helyreállítás (vagy ilyesmi). Ha jól emlékszem 2 féle lehetőség van. Azzal vissza tudod még lehet javítani, és kimenteni a fontos adatokat. Viszont utána érdemes teljesen újratelepíteni (formázni majd törölni a partíciót), és teljes telepítést neki. Ha nincs lemezed se akkor valahogy más gépről töltsd le a microsoft honlapjáról, és ha összerenedeled az e-mail címeddel elvileg jónak kell lennie, aztán majd kiderül. ;)
2016. dec. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!