Van ilyen linux?

Figyelt kérdés
Olyan linuxot keresek, amit kinézetre teljesen testreszabható. Akármit módosíthassak, benne, akármit átírhassak, akkor is ha nem vagyok tapasztalt felhasználó.

2016. dec. 13. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Van. Kezdőként is egyszerűen testre lehet szabni szinte minden pixelt a tálcában is, az ikonok hogyan legyenek - az ablakon a címsor kinézetén és a bezáró X-gomb pozíciójáig szinte mindent.

EZ a legszerteágazóbban testreszabható felület a KDE. (ettől jobban testreszabható felület nemigazán van)

Bármelyik kiadás megfelelő, ami KDE-t (is) tartalmaz.

Linux Mint KDE, Kubuntu, Debian azon belül KDE-t telepítve, vagy pl az openSUSE is alapból KDE-felületű . Csak hogy a legnépszerűbbek közül emeljünk ki néhányat .


Egy jó ideje már kint van a KDE-ből is az 5-ös legújabb verzió, ebben még nincs annyi testreszabási tapasztalatom, de állítólag azt is nagyon alaposan testre lehet szabni. Én a KDE 4-et használtam nagyon sokáig ,abban is már gyakorlatilag mindenbe bele lehetett szólni. Ha akartam Windows 3.1, vagy Win95 - 98 - XP - Win7 - Win10 - és linuxos kinézetek közül is szinte bármit rá lehetett ölteni .

2016. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A Linux nem igazán erre való, ezt Windowson bátran meg tudod tenni Rainmeterrel és társaival.
2016. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A windowsról pont a kötöttségek miatt tértem át. Ott az ablakok színe változtatható és itt ki is fújt a testreszabhatóság.
2016. dec. 13. 20:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok valamit nagy Linux-os de #1 igaza van. En valamit letoltottem terminalon keresztul telepitettem fel...nagyon vagany vagy 30 perc amig sikerult =))
2016. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alain Delon ***** válasza:
Igen, a KDE, vagy az új nevén a Plasma 5. Mondjuk én nem akartam sosem Windows kinézetet benne, de tényleg bármit úgy alakíthatsz benne, ahogy akarsz. Amit a fentebbi válaszoló írt, a terminált felejtsd el. A KDE/Plasma 5-ben abszolút felesleges. Mindent meg tudsz csinálni grafikusan.
2016. dec. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2016. dec. 14. 18:03
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
Bármelyik ilyen. Pl. az XFCE felület egyszerű .gtkrc fájlokon és XPM típusú képeken keresztül teljesen testre szabható, sőt, mindenféle segédprogram nélkül is megoldható ez. (Ugye-ugye, ketteske...)
2016. dec. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
@2: Te láttál már Linuxot?
2016. dec. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!