Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Akinek van lenovo laptopja! A...

Akinek van lenovo laptopja! A tiétek nem csinál ilyeneket?

Figyelt kérdés
két lenovo laptopunk van, két különböző az egyik yoga 500 a másik egy olcsóbb nem tudom pontosan. egymástól függetlenül vettük őket nem egy időben nem egy helyen. a yoga 500 ami azért elég drága volt ahhoz, hogy az ember azt gondolja nem lesz vele baj, használat közben néha becsíkozódik a képe, két egymás után megnyitott böngészőlap halványan látszik egyszerre (egyik átvilágít a másikon vagy hogy mondjam) és néha vibrál is nagyon gyorsan, ki-bekapcsolás után sem jó, néha meggondolja magát és megjavul. majdnem visszavittem garanciára de pont megjavult, és kb 3-4 hónapig nem jött elő a probléma, most újra jelentkezik. attól tartok hogy ha beviszem a boltba ahol vettük nem produkálja majd magát.a másik gépnek az a hibája hogy egyik pillanatról a másikra elsötétedik a képe, egérmozgatásra fel-felvillan, majd sötétedik. ki-bekapcsolás után kis ideig jó. szitkozódhatnék, de inkább csak annyit kérdezek ki tud bármit ezekről a hibákról?
2016. dec. 15. 19:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
a yoganál ha youtube-on hallgatok zenét és közben görgetek fel-le akadozik a hang és a kép is.
2016. dec. 15. 19:59
 2/12 Hominida ***** válasza:
A bolt nem fog tenni semmit, mert a garanciális javítási kötelezettség a jótálláson levő szervizekre vonatkozik. Oda kell vinned. Mindkettőt. Részvétem.
2016. dec. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de ezek olyan problémák hogy nem tudjuk behatárolni mikor és minek hatására jelentkeznek. ha elvisszük szervízbe és pont nem mutatkoznak lehet valami olyat csinálni, hogy ragaszkodunk hozzá, hogy márpedig NEM JÓK?
2016. dec. 15. 20:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Amikor csinálja készíts képmentést, és vidd garanciába.

Egyébként, ha elmondod mi a baja, akkor is beveszik, ha pont nem produkálja, elviheted.

2016. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ilyenkor megcsinálják ott helyben azt, hogy ha például cserélik másikra akkor mindent áthelyeznek az újra? és ha igen díjmentes?
2016. dec. 15. 20:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát apám, ezek szerint nemcsak mi szívtuk meg. Az első Lenovo Ideapad G505: három és fél éve tökéletesen fut rajta ugyanaz a Windows7 Home Premium 64 bites operációs rendszer. AMD procis.

A gyereknek néztük laptopot, találtunk is olcsót, Lenovo Ideapad M80-as, Intel Celeron procis. Első perctől állandóan lemerült az akkuja, gondoltam, ha lesz időm, elviszem a garanciális szervízbe. De hét hónap után azt mondta: neki ennyi volt! Leállt, nem indult, BIOS-ba se tudtam belépni, csak félórai küzdelem után. Újra akartam telepíteni, mire nincs HDD(!) volt a hibaüzenet! Jött a túra Budaörsre, ahol kiderült: ez több cég KÖZÖS szervize (TXM: Lenovo, Huawei, Samsung stb. Laptopok, tabletek, mobilok) és láss csodát: a budaörsi vasútállomás mellett van! Tabló. (Két megálló személyvonattal a Déliből). Még nem jelezték, mikor lesz készen, de megmondtam: nekem ez a kínai gagyi nem kell, ne bőgjön a kölyök miatta. (Most az én tabletem van nála).

Tehát: TXM szervíz, Budaörs, Kinizsi utca 2/B, a vasútállomásnál, a budaörsi reptér közelében. Ez a garanciális szervíz. Futárral csak úgy lehet küldeni, ha megvan az eredeti csomagolása, az apróbetűst nem is részletezném (senki sem ejtette le, nem folyt rá semmi, nem szedtük szét). A legszebb az lesz, ha kiderül: rossz az alaplapja is. Akkor a pénzemet követelem vissza, az biztos.

2016. dec. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2016. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: mivel nem volt rajta operációs rendszer, majdnem 10 ezer volt a Win10 telepítése, plusz Auchan egy évi plusz garancia. Ki a fene fizeti meg nekem ezeket a költségeket?
2016. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
na igen, nekem istenítették hogy újak a piacon (még nem is hallottam róla előtte) és mennyire jó, 190 ezerért megvettem akciósan a yoga-t, és ezt kapja az ember. tényleg jó lenne a konstrukció, de ez a márka leírta magát a szememben.
2016. dec. 15. 20:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindkét gépeden a videokártya hiba a legvalószínűbb. Kinai gagyi alkatrészekből összedobott vacakok, jó drágán. Egy 4-5 éves eredeti kis Thinkpad sokkal jobb ezeknél. Igaz, nem csilivili, nincs rajta Win10 (de 4 GB igen, sőt i5 proci is), 2 GB-s HDD-t SSD-re cserélve ez is megoldható. Használt külföldi gépek, kisebb-nagyobb hibákkal, de ezek a működést nem befolyásolják.
2016. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!