Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem működik a billentyűzet?

Miért nem működik a billentyűzet?

Figyelt kérdés

Nemrég jött vissza szervizből a HP Pavilion G6 2304SH típusú laptopom. 5 napig semmi probléma nem volt vele, (back cover cserével volt a szervizben, szétnyílt a gépház, mozgott a kijelző).

Elaludtam, reggelre a gép kikapcsolt (nem első eset, nem hiszem hogy ez lenne a probléma forrása).

Majd mikor reggel kapcsoltam volta be, a billentyűzet nem reagált semmire.

Dualbootos a gép. Külső usb-s billentyűzettel sikerült elindítani. Sem BIOS-ban, sem Ubuntun, sem Windows/csökkentett Windowsban nem reagált semmire.

Eltávolítottam az illesztőprogramok közül, újraindult, újratelepítette, de semmi, azt ELMÉLETILEG rendben működik.

Folyadék nem borult rá. Kis szobában volt, ahol a szárító is, így a levegő éppen lehetett túl párás, de eddig nem volt gond ezzel, és nem volt annyira nagy a pára szerintem, hogy gondot okozhatna.


VISZONT.. a kis ledek a capslock és a repülőgép üzemmód billentyűn világítanak. Ha gépen ki/bekapcsolom ezeket a funkciókat, vagy a külső billentyűzeten, akkor ennek megfelelően a beépített billentyűzeten is változik a színe.


Tud esetleg bárki valamilyen megoldást a problémára?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. dec. 18. 20:06
 1/3 Hominida ***** válasza:
Nézd végig a BIOS beállításait, ha az USB-s billentyűzet működik, és nézd végig a Windows energiatakarékossági beállításait is. Valami szunya-módba eshet a géped, amiből nem tudod felébreszteni. Lehet, hogy csak engedélyezni kell valamit a felébreszthetőséghez.
2016. dec. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

BIOS-t végignéztem rögtön, minden megfelelően van beállítva. :/

Az energiatakarékossági beállításoknál nem találtam semmi kapcsolódót.


Lehet kicsit félreérthetően írtam. A gép működésével minden rendben alapjáraton, a beépített billentyűzet nem működik csupán. :/


Köszönöm a válaszod, és hogy időt szántál a kérdésemre!

2016. dec. 19. 19:03
 3/3 Hominida ***** válasza:
Ez elég fura. A billentyűzeten nem látok semmi olyan rafinált üzemmódjelzést, amivel csak tippelni is érdemes volna. A billentyűzet annyira elemi része a gépnek, hogy még driver nélkül is működnie kellene. De ha még a BIOS Setupjában sem reagál, akkor sajnos úgy néz ki, hogy szervizbe kell vinni.
2016. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!