Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miben jobb a win10 mint a win7?

Miben jobb a win10 mint a win7?

Figyelt kérdés
Eddig win 7-em volt. Fejlesztettem a gépem, és vettem rá win10-et. Érdemes volt megvennem?

2016. dec. 22. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb kénytelen leszel azt használni.


Gondolom úgyis csak játszol a gépen, és ha megnézed a kijövő játékok gépigényét, azt láthatod, hogy Windows 10...

2016. dec. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tovább van hozzá support.
2016. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit mi átlag felhasználók érzünk, az az hogy szebb (bár ez ugye egyéni ízlés kérdése), itt vannak az UWP alkalmazások és az újabb programok rendszerigényével sem lehet gond.
2016. dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A Windowsoknak mindig voltak "jó" szériái, általában minden második vagy harmadik generáció sikerült: Úgy kb sorrendben, jó volt a DOS6x/w3.1, szar volt a 95 és a 98. Jó lett a 98SE. Szar volt a ME, jó volt az XP. Szar volt a Longhorn/Vista, jó lett a Win 7. Nem tudom milyen a 8x, de jónak ígérkezik a 10. Az NT vonal mindig jó volt (NT, 2000...), és jól sikerült a 9x és NT párosítása is (XP).

Egy dolog mindig közös és jótékony pont, ha az ember megvárja az első nagy szervizcsomagot. Gondolom w10-nél is hasonló lesz a helyzet.

2016. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#4 a Windows 10-hez már kijött az első nagy "szervizcsomag", az anniversary update.
2016. dec. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5: Az már a második nagy csomag volt. Az első a november update nevű volt (1511)

Amúgy nem értem azokat akik ragaszkodnak a Win7-hez. Gondolom ők azok akik a Win7 idején az XP-t nem váltották volna le semmi pézért.

2016. dec. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Pontosan, és az XP előtt a 98SE-t sem. Én is közéjük tartoztam, de nem érzem, hogy lemaradtam volna valamiről.

Köszi az infót a w10-es sp-kről, lehet, hogy felteszem (illetve már feltettem, de nem aktiválódott a mac címre, pedig kellett volna neki), és semmi se működött jól, így vissza w7...

2016. dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!;)
2016. dec. 22. 11:42
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó válaszok születtek, bár némelyikkel azért hadakoznék...


...először is mindegyik operációs rendszer jó volt, csak az embereknek semmi sem jó úgy, ahogy éppen van... :-)


DOS 6.22: szinte tökéletes, 116 MB-os seagate winchesteremen összetömörítve tömérdek mennyiségű jobbnál-jobb játék volt (Prince, Lemmings, GODS, Alone in the dark, Fatty Bear, Golden Axe, Dyna Blaster, Kyrandia, Aladdin, Lion King, stb.) a legjobb rendszer volt abból a szempontból, hogy Assembly-ben programozzunk.


Windows 3.1 (ami a DOS-ra épült): azzal sem volt semmi gond, tette a dolgát.


Windows 95 (OSR2): én kb ezt használtam 2000-ig, 95MB volt és gyorsan lehetett telepíteni, ha gond volt.


Windows 98 (SE): ezt csak felületesen használtam, mert ekkor 2 táborra szakadtak a fan-ok, volt aki 95-re esküdött, volt aki 98-ra. De ez volt az alapja annak, amit később használtam...


Windows Millennium (ME): minden szempontból tökéletes rendszer volt, amit akartam mindent meg tudtam vele csinálni, pedig sokan szidták, én éppen ezért vetettem rá nagyobb figyelmet, többek között ez alapból tudta kezelni az ATi kártyámat, ami TV tuner-es volt és nekem a Desktop hátterem volt a TV... :-)


Windows XP: talán 2003 körül kezdte el használni, bár előtte is már telepítettem ide-oda, ezt nem kell ecsetelnem, ez közhangúlag is egy nagyon telibetalált operációs rendszer volt.


Windows VISTA: mivel ezt is szidták, így én használtam ezt is, mind a 32 bites, mind a 64 bites verzióját. Nekem speciel ezzel sem volt semmi bajom. Esetleg azok panaszkodtak rá, akik egy lassabb gépre próbálták ráerőszakolni... :-) (mert gépigénye azért volt)


Windows XP 64-bites: ennél stabilabb rendszert soha nem láttam, igaz csak angol nyelven volt elérhető, de ez sohasem zavart. Kellett, mert ekkor már túl akartam lépni a 8 GiB RAM-ot...


Windows 7: nos mivel ezt annyira dicsérték, így én ezt elkezdtem utálni, meg is mondom miért... ...feltelepítetted, aztán még másfél napig frissítgetett... ...najó mondták, hogy ki kell kapcsolni a frissítéseket, nade az akkor mégsem ugyanaz, na mind1... Tehát egy nagyrakás szar! :-) Nem is sokáig használtam...


Windows 8: Ezt is gyűlölték, így én ezzel is szimpatizáltam, de hamarosan kiadták a 9-helyett a...


Windows 8.1-et, amit mind a mai napig minden gond nélkül használok, nem tudnék olyan dolgot említeni, ami nem futna rajta... ...akár régi program, akár újabb... ...akár játék, akár programozás... Ez a csúcs!


Windows 10: ezt a munkahelyeim miatt kénytelen voltam használni, de csak a laptopomra raktam fel... ...nos míg meg nem kapta az első frissítését (amelybe bele is pusztult), addig egy nagy gané volt... ...azután már elmondható, hogy talán megtalálta önmagát... ...az tetszik benne, hogy ha egyszer tönkremegy (amikor kiad egy szomorkodó szmájli-fejet (ezt kb véletlenszerűen, talán a nőkhöz lehetne hasonlítani :-)), de hogy mi a hiba, azt nem nagyon köti az orrunkra)... ...nos ekkor van egy alaphelyzetbe állítás, ez azért tetszik, mert nem kell adathordozókkal rohangálni és újból aktiválni, hanem ő visszaáll, persze megtartja a régi Windows mappát, mert miért ne foglalna az is helyet... ....szóval vicces... :-)


De ha mindebbe belefáradtatok, akkor sem a Macintosh-t ajánlanám, mert az a legviccesebb, tulajdonképpen túlárazott PC, amin fut egy ingyenes "Linux"... :-) ...amit persze nem adnak ingyen... :-) ...de köztudott, hogy ami jó drága, abba az mberek többet is gondolnak bele, pedig azonkívül, hogy van egy rohadt alma rajta, és általában számítógéphez nem nagyon értő embereknek szánják, akik presztizsként fitogtatják, hogy ők ezt is megvehetik... :-)


Tehát használjatok Linux-ot, azok közül is, a Debian-t, bár tudom sokan az Ubuntura (meg MINT-re, esetleg Zoran-ra) esküsznek, de higyjétek el a Fedora sem kutya... ...erről jut eszembe a Puppy Linux...


Meg:


[link]


:-)

2016. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Jooobbb?! Pocsék, összecsapott, kiforratlan rendszer, amelyik képes a gyengébb, új laptopokat is kinyírni! Maradok a Win7-nél!
2016. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!