Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Beindítom a gépet, elindul,...

Beindítom a gépet, elindul, de a monitor sötét, nem mutat semmit. Miért?

Figyelt kérdés

Vettem egy új videokártyát.

-Proci: I5 2400

-Alaplap: intel dh67bl

-Táp: 450w

- 2x4 GB Ram 1600hz-s


Az új videókártya egy Asus Radeon R9 270x DirectCU II top 4GB ddr5


Nincs másik gép amin kitudnám próbálni a VGA-t. De szerintem nem lehet rossz. Mi lehet a baj? Ezelőtt egy másolat nvidia geforce GTX 650 volt. Azzal még mindig elindul rendesen a kép, meg ha kiveszem az új videokártyát és csak az alaplapba dugom a monitort akkor is elindul. Esetleg valami ötlet?



2016. dec. 22. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha bedugtad jól, és mindent megkap, ami a működéséhez kell, akkor csak arra tudok gondolni, hogy a biosban kellene szétnézned (bár ha az előzővel ment, akkor nem tudom, hogy mi lehet ott is a gond, és persze ezt úgy tudod megnézni, hogy az alaplapi karidhoz csatlakoztatod a monitort).


A másik gondolatom, hogy nem szereti az alaplapod ezt a videókarit (nekem már volt hasonló, pedig minden illet technikailag, de a valóságban az én alaplapommal nem ment a kari, másik alaplappal ment, azzal akkor nem).


Harmadik gondolat, hogy a kariddal van valami gubanc. Jó lenne ha megtudnád oldani a tesztelését egy barátodnál, vagy bárhol, hogy tudjuk működik-e vagy sem (lehet hibás videókártyát fogtál ki).

2016. dec. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a választ nem erre számítottam, de remélem azért valahogy meglehet oldani.:( De így hogy felvilágosítottál már nem számítok semmire szóval köszönöm, így nem fogok idegeskedni legalább. Megnézem ezt a bios dolgot remélem sikerül valamit elérnem.
2016. dec. 22. 22:16
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Kacat táp és monitor is lehet az oka, dr azokat b*asztál leírni...
2016. dec. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Dongaben ***** válasza:
A tápnak bírnia kellene. Másik monitorral, esetleg TV-vel ki lehetne próbálni. Vagy másik kimeneten. HDMI helyett DVI, vagy fordítva...(Ha van hozzá kábel.)
2016. dec. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megpróbálom tv-n is akkor holnap köszönöm ezt a tippet is!
2016. dec. 22. 23:59
 6/13 Hominida ***** válasza:
Jó lenne azt is tisztázni, hogy az "elindul" csak annyit jelent, hogy elkezd forogni a ventilátor és kész, vagy azt, hogy a gép hallhatóan beindítja a gépet Windowsostul, csak a képen nem látszik belőle semmi.
2016. dec. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elkezdenek a ventilátorok forogni, és hallani, ahogy a winnyószenved. de semmi rendszerhangot nem hallani. Gondoltam egyik próbálkozásnál várok egy 5 percet. Általában pár másodperc alatt feláll a rendszer, de nem jött be a kép. Nyomtam egy főkapcsolós kikapcsolástés a nyomásra azonnal leáll.
2016. dec. 23. 05:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Na történt valami előrelépés?
2016. dec. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Hominida ***** válasza:
A videókártyádon nincs VGA kimenet, csak DVI, ezért, gondolom, a monitorod is olyan. DVI aljzat van az alaplapodon is. Kipróbáltad a monitort azon is? Az alaplapon van HDMI kimenet. Próbáld ki a tévével. Ha valamelyiken van kép, akkor csak a kimeneti forrás van rosszul beállítva. Ha egyiken sincs, akkor hardverprobléma lehet.
2016. dec. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Hominida ***** válasza:
"Kipróbáltad a monitort azon is?" Persze úgy, hogy a kártya is bent van.
2016. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!