Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri Xbox One Elite kontroll...

Megéri Xbox One Elite kontrollerre váltani?

Figyelt kérdés
Főleg GTA 5-re, Forza Horizon 3-ra, és később talán egyéb ilyen játékokra használnám.

2016. dec. 25. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem
2016. dec. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem már több mint egy éve van Elite kontrollerem. Van pozitív és negatív tapasztalatom is vele.


Negatív:

- nagyon drága

- jó nehéz a sima joyhoz képest

- ahhoz képest nem túl strapabíró (többször kellett visszaküldenem, mert lejött róla a gumiborítás és nyikorgott a ravasz) - elromlani konkrétan nem romlott el de ezek szerintem egy ilyen drága joynál megengedhetetlenek

- igazából csak olyan játékokhoz jó amiknél felváltva kell nyomogatni gombokat

- igazából csak olyan játékokhoz jó amik erősen multisak


Pozitív:

+ sokkal pontosabb és jobban irányítható vele amihez analóg kar kell

+ ha egyszer megszokod az alsó gombokat (pedál) nem tudsz nélküle élni

+ érezhető előny multiban akármilyen szinten is játszol - egy idő után látod is ki játszik ilyennel

+ részletesen állítható minden rajta a rezgéstől a ravaszok benyomási távolságáig


Tehát lényegében ha az árát nem számoljuk én mindenkinek csak ajánlani tudnám, ha nem lennének ezek a minőségbeli gondok vele. Én sokat játszom általában egy év alatt tönkre vágok egy kontrollert és mivel a sima joy is olyan 20e forint körül van, ezért úgy számoltam ha ez két évet kibír akkor végül is megérte. Olyan hibája nem jött ki ami miatt használhatatlan lenne, de ez, hogy lefoszlik a gumifogódzó és nyikorog a ravasz... mondjuk úgy, hogy 45e forintért ez elég durva hiba. Kíváncsi leszek kibír-e két évet most hogy már nincs rá gari (1 év gari van ezekre). Egyébként egy barátomnak is van egy, de ő fele annyit sem játszik mint én (én azért egy 35-40 órát játszom hetente) és neki még nem volt semmi baja az övével. Azért vicces, hogy elvileg pont a "hárdkór" játékosoknak való joy nem szereti ha sokat játszanak vele. :-)


A használhatósága, leszámítva azt, hogy nehéz szerintem kiváló. Multiban simán körbe bírod ugrálni az ellenfelet miközben nem kell levenned az ujjad az analógokról. Általános ajánlás, hogy az alján lévő négy pedálra rá kell tenni az AXYB gombokat és akkor még a viszonylag sok gombos multikban is röhögve alázhatsz másokat. Persze ettől nem leszel isten, de sokkal jobban fogsz játszani bármilyen szinten. Halo 5 multiban úgy tudsz, ugrani, boostolni, újratölteni és fegyvert váltani, hogy közben folyton rajta tudod tartani a célkeresztet az ellenfélen mert nem kell levenned az ujjadat az analógról. Annyit kell csak tudni a pedálokról, hogy igazából nem folyamatos nyomva tartásra vagy nyomkodásra tervezték őket. Tehát FPSekben ahol folyton váltogatsz a gombok között kiváló, de pl autós játékokban (hacsak nem manuális váltót használsz amire kiváló) szinte használhatatlanok az extra funkciói. Ugyanez kaszabolós/ verekedős játékokkal, ahol a jobb analógot amúgy sem kell használnod és állandóan püfölni kell az ütést.


Ha komolyan és sokat játszol akkor ajánlom így is. Egyébként - főleg egyjátékosban - nem fogsz érezni belőle semmi extrát.

2016. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, így könnyebb dönteni. :)
2016. dec. 28. 04:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!