Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a pendrivot...

Hlusek Enikő kérdése:

Hogyan tudom a pendrivot használni androidos telefonnal?

Figyelt kérdés
Az van hogy karácsonyra kapam egy Maxell pendrivot olyat hogy az egyik fele laptoba meg ilyenekbe való a másik meg telefonhoz tablethez stb. való. Töltöttem a pendrivra zenéket és laptopon működik viszont ha összedugom a telefonommal (Samsung Galaxy Grand Neo Plus) semmit nem csinál olyan mint ha semmit sem csináltam volna de a telefont lehet használni ugyanugy mint ha misem történt volna. Kell hozzá alkalmazást letölteni vagy mit kell csinálni hogy tudjam hallgatni a zenéket? Ha alkalmazás kell akkor légyszi azt is írjátok meg hogy melyiket töltsem le. Köszii

2016. dec. 28. 21:27
 1/4 lali51 ***** válasza:
Ha a telefon nem OTG képes akkor nem fog menni.
2016. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 nemcso ***** válasza:
Google play-ből tölts le egy otg checker app-ot,amivel megtudod.
2016. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mi az hogy OTG képes?
2016. dec. 29. 00:59
 4/4 anonim ***** válasza:

az OTG képesség jelentése:

[link]

(aki nem akar regisztralni a link megtekintesehez):

Az OTG segítségével csatlakoztathatsz egeret, pen drive-ot vagy külső winchestert az okostelefonodra.


Magát a funkciót az Android operációs rendszer biztosítja. Feltéve, hogy legalább 4.0 verziójú, és a telefonba OTG képes USB vezérlő van beépítve.


Használatához szükség van egy OTG kábelre vagy adapterre.


Néhány prémium kategóriás Dual SIM okostelefon, mint pl. a ThL 5000 csomagjában alapból benne van az OTG adapter.


Mire jó az OTG?

Például arra, hogy a telefonnal készített fényképeidet gyorsan és egyszerűen másold át pen drive-ra vagy winchesterre.


Gyorsabb, mintha ezt WIFI-n keresztül csinálnád.


Ráadásul nem is biztos, hogy mindig van ott WIFI, ahol éppen ürítened kell a telefonod SD kártyáját. Például egy nyaralás alatt.


Arra jó is jó ez technológia, hogy zenét vagy filmeket másolj át a telefonodra egy hosszú utazáshoz.


Sőt, valójában nem is kell átmásolnod őket. Ha egy OTG pen drive-on tárolod őket, elég csak bedugnod az okostelefonba.


A telefon pedig lejátsza a zenét vagy filmet a pen drive-ról is.


ThL 5000 okostelefon 5000 mAh akkumulátorral, Power Bank-ként is használható


Extrém esetben arra is használhatod az OTG adaptert, hogy egy másik telefont tölts a sajátodról.


Ehhez persze az kell, hogy a saját telefonod extrém akkumulátor teljesítményű legyen, azaz power bank-ként is használni lehessen.


Az OTG az “On The Go” angol kifejezés rövidítése.

2016. dec. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!