Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Minipc vagy single board...

Cydor kérdése:

Minipc vagy single board PC-ből Router+PrintServer+NAS (felhő) lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Sok projektet láttam, és egyre több kütyü van. olyat szeretnék, ami mindenre megoldást nyújt, és mégis energiatakaréskos és hangtalan.

-UPC kámelmodem (wifi+4db Ethernet)

-NAS-Ethernet,+3db USB-HDD

-HP1010 lézernyomi (USB)

-Canon MX320 scanner-fax színes nyomtató combo (USB)

-Hifi

-PC

-Laptop (Ubuntu)

-2db Laptop (win7)

-smartphone-ok (android)


Ezeket az eszközöket szeretném összekombinálni, tehát -hogy bármelyik telefonról laptopról, tudjak nyomtatni (lehetőség szerint scannelni is) közvetlen kábelkapcsolat nélkül.

-hogy bármelyik eszközről pl képeket dokumentumokat a hálózati tárra tudjak menteni, vagy arról elérni.


Jelenleg a nyomatók egy USB hub-ba vannak dugva, mindig csk egyik van bekapcsolva, és USB-hosszabbítoval a megfelelő számítógépre kötve, helyi esközként.

-bár a nas tud némi printszerver funkciót, nagyon fapados, hálózati szövegnyomatás megoldható, de semmilyen beállítás nem támogatott.

A NAS 1 usb-portos mindig rá van dugva 1 db pendrive vagy usb-s hdd, ami éppen kell (de általában a leggyorsabb legegyszerűbb megoldás, hogy direkt a megfelelő pc-re van rádugva, állandóan hozni vinni stb.) jobb lenne webes eléréssel használni de néha mégis vinni kell, meghát sok érzékeny adat jobb lenne ha az _usb-s_lemezen_is_ megvan, meg a _NAS-on_is_archiválva._

Jó lenne webszervert is működtetni, nem baj ha lassú, de néhány dolog (főleg szöveges állományok) elérhetőek lennének távolról is.


Rész megoldásokat találtam már, a szűk keresztmetszet talán a Printszerver. az utóbbi időben kipróbáltam több rutert is ami printszerver funkciókkal is rendelkezik (asus) de csak windows (EZ Print) alkalmazás mellett működik, Linux és android esélytelen.

Szkennerről pedig sehol nem olvastam.



2016. dec. 29. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A NAS-re ha tudsz tegyél jobb nyomtató szervert és jó lesz. (Google Cloud Print-et amúgy egy halom nyomtató tud már. kb 20e Ft volt anno a nyomtatóm, ami wifi-n van és kb bárhonnan a világból tudok vele nyomtatni.)

Ugyan így webszervert meg hasonló dolgokat simán lehet a NAS-re tenni az esetek nagy részében. (Sőt a legtöbbön van is, vagy legalább file megosztás van.)


Csak azt nem írtad meg, hogy milyen NAS-ről van szó.

2016. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez egy régi NAS, Buffalo LS-CHL

Igen, anno pont azért vettem, mert tudná ezeket a funkciókat. google print nem igazi megoldás, hiszen a nyomtató és az eszköz is ugyanabban a szobában van, egy hálózati nyomtatómegosztás tökéletes lenne. igen vehetnék 20ért wifiset, de ezek tökéletesen működnek, minek dobjam ki...

2016. dec. 29. 12:52
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ahhoz, hogy routerként tudd használni a gépedet, alapból kell, hogy legyen benne legalább 2 hálózati kártya, ami miniPC-ben nem jellemző.


Print szervernek egy egyszerű windows nyomtató megosztást, vagy linux cups servert tudok ajánlani.


NAS-nak keress valamilyen Network File System (NFS) szervert és állíts be a routeren porttovábbítást a szerver portja felé. (Ha távolról is el akarod érni)

Ha csak otthon akarod elérni a fájlszervert, windows fájlmegosztás. Jobb klikk a megosztani kívánt mappán, tulajdonságok, megosztás fül, speciális megosztás. A számítógépen levő felhasználói fiókok közül tudsz hozzá adni a mappa elérésére/módosítására jogosult felhasználókat és ezekkel a felhasználónevekkel tudsz bejelentkezni.

2016. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Ahhoz, hogy routerként tudd használni a gépedet, alapból kell, hogy legyen benne legalább 2 hálózati kártya, ami miniPC-ben nem jellemző."

A legtöbb esetében már van ethernet is és wifi is,beépítve (pl Orange) így ez a probléma megoldva, emellett létezik bővítő kártya is hozzájuk, de usb-s hálózati kártya is. szóval ez nem probléma.


"Print szervernek egy egyszerű windows nyomtató megosztást, vagy linux cups servert tudok ajánlani."

a windows nyomtató megosztást hanyagolnám, egyrészt mert arra még egy windowst kellene venni, vagy licenszelni, másrészt jobb szeretném fizikai réteg szinten megoldani, és ehhez felesleges x86 arch. és... (persze egy törött kijelzős netbok pl Asus eee megfelelne erre a célra, de akkor is inkább linuxot pártolnám, ha nem bonyolítja meg a helyzetet. cups kiszolgáló jó lenne.


"NAS-nak keress valamilyen Network File System (NFS) szervert és állíts be a routeren porttovábbítást a szerver portja felé. (Ha távolról is el akarod érni)

Ha csak otthon akarod elérni a fájlszervert, windows fájlmegosztás. Jobb klikk a megosztani kívánt mappán, tulajdonságok, megosztás fül, speciális megosztás. A számítógépen levő felhasználói fiókok közül tudsz hozzá adni a mappa elérésére/módosítására jogosult felhasználókat és ezekkel a felhasználónevekkel tudsz bejelentkezni."

Igen ezek a megoldások működnek jelenleg is, de macerás, jobb lenne egy NAS (ami minden feladatot ellát), és kész, és csak kivételes esetekben kell a windowson megosztani bármit is.

2016. dec. 31. 12:20
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok megint.

Van kifejezetten NAS operációs rendszer is, de olyat még nem használtam, nem tudom, hogy nyomtató szerverként működhet-e. Ha gondolod, nézz utána. Az ismerőseim közül sokan a freenas-t használják: [link]

2016. dec. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A FreeNas is csak linux, cups teheto arra is.

"Windowsos" megosztast szinten lehet alliteni, Samba-val linux alatt. Nekem evek ota igy van otthon a NAS.

De azt nem ajanlom, hogy kifele engedd a halozatodbol. (Ha kell, akkor is SSH-val vagy VPN-el be tudsz menni a NAS-en at a belso halora, ha jol csinaltad es maris megy, csere biztonsagosabb.)

2016. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!