Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az 5 Ghz-es frekvenciasávban...

Az 5 Ghz-es frekvenciasávban mennyivel kisebb a Wifi hatótávolsága, mint a 2,4 Ghz-esnek? Szomszéd szobában még fogható valamennyire?

Figyelt kérdés
Egy társasházi szobából a szomszéd szobába próbálom átvinni a Wifi jelet. Sajnos a szomszéd szobában a teljes 2,4 Ghz-es frekvenciatartományban erősebb a szomszédok jele, mint az enyém. Ezért gondolkozom, hogy 5 Ghz-es hálózatot építsek ki.

2016. dec. 30. 22:35
 1/3 Derwer ***** válasza:

Technikailag kb a fele. ( Freki és hatótáv között fordított egyenes arányosság van)

De, 1 szoba semmiképp se lesz probléma, csak a kliensek is tudják az 5ghz-t.

2016. dec. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én most ezt nem is értem. Nálam annyi szomszéd 2,4GHz wifi van [link]

hogy egyszerűen muszáj voltam 5GHz-re váltani, azóta olyan gyönyörűen megy a wifi és mindenhol hogy nem igaz. Előtte 3 méterre kellett ülnöm egy 3! antennás márkás wifi routerhez

2017. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És amúgy is a N wifi csak 300Mbit/s a limitje, AC pedig 800 és több is lehet
2017. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!