Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy új gépet készülök összerak...

Egy új gépet készülök összerakni. Úgy szeretném, hogy megrendelem az alkatrészeket és összerakom. Néztem a pcx illetve az ipon oldalakat.150 ezer körüli rendelés esetén adnak-e valami kedvezményt?

Figyelt kérdés
Magán az oldalon néztem, de nem írták. Egyéb tanácsokat és tippeket is szívesen fogadok.
2017. jan. 1. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha, ez az első gép amit összeszerelsz, akkor nem árt egy tapasztalt szakit is melléd rendelni.

Bár nem bonyolult, és adja magát, de könnyen elszúrhatod.

1. Mennyi pénz áll rendelkezésre?

2. Mire akarod használni?

3. A fenti kérdések válaszaiból összeválogatni az alkatrészeket.

-3a. Megrendel, kifizet

4. Összeszerel

-4a indítás, -ha minden ok akkor bios beállítás

5. A kiválasztott rendszer telepítése.

6. Eszközök telepítése, rendszer optimalizálása

7. A használni kívánt alkalmazások telepítése azok konfigurálása pl email, stb.

8. Örül

2017. jan. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
150 ezer, játékra és egyéb használatra, a következöket gondoltam: asrock b85 pro 4, WD 1 Tb HDD, intel i5 4460, rx 460 4gb videókártya, 8gb ram, 530w thermaltake hamburg. Meglévő gépházba szerelném bele, ami nem mai darab, de remélem ez nem befolyásolja a működést.
2017. jan. 1. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
1151-re építs
2017. jan. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért ?
2017. jan. 2. 05:21
 5/7 anonim ***** válasza:

A válaszoló arra gondolt szerintem, hogy az 1151 a legfrissebb foglalat, és jó pár évig még fennmarad. Plusz vehetsz ddr4 et is bele, meg ha gyenge lesz idővel a proci, cserélheted egy jobbra.

Én még azt javasolnám neked, hogy ha tudsz még ~15 ezer forintot hozzácsapni, akkor egy ssd-t is beszerezhetnél majd. Durván megnyomja a sebességet a betöltési időkben, amit szemmel is észreveszel egy hdd-hez képest. :)

2017. jan. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És az intel i5 4460hoz hasonló teljesítményű processzort ami lga1151-es tudtok mondani ?
2017. jan. 2. 10:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Az intel skylake core i5 6400 szerintetek jo választás lenne ?
2017. jan. 2. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!