Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudom a windowst...

Miért nem tudom a windowst telepíteni az adott partícióra/merevlemezre?

Figyelt kérdés

Egy asus laptopra szeretnék win10-et telepíteni, a partíció kezelő résznél vagyok, de mindegyik létrehozott partícióra azt írja, hogy "A windows nem telepíthetp a 0. meghajtó x. partíciójára." Ha a részleteket megnyitom:

"A windows nem telepíthető erre a lemezre. A Kijelölt lemez GPT partícionálás stílus szerinti..." Aztán pedig azt írja, hogy lehet hogy nem támogatja a hardver a rendszerindítást, és hogy nézzem emg a biosban, hogy engedélyezve van e a lemezvezérlő. Rövid időn belül meghibásodhat stb..."

Van három másik kis partíció, azok nem zavarnak be? Ilyen 100 megás javító cuccosok...



2017. jan. 3. 12:38
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
A gyári partíciókat, amin Linux vagy Free DOS van, természetesen törölni kell, és a telepítővel újraparticionálni/formázni. A Windows 10 telepítő meg UEFI boot módú legyen.
2017. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lali51 ***** válasza:
Ha pendriveről telepíted,rufussal kel csinálni telepítőt,úgy állítsd be hogy telepítő készítése GPT partíciós sémához.
2017. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most azt nézegettem biosban, hoy hogy tudom UEFI-re átállítani, de az istenért sem találtam... megcsinálom akkor úgy a pendrive-ot. Baj ha legacy-ban csinálom a telepítést és úgy marad a bios? Nem igazán értek hozzá sajnos :\
2017. jan. 3. 13:01
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Az UEFI mód ma már minden új gépnél alapbeállítás, azt nem kell sehol állítani. A pen drive -ot csináld meg UEFI/GPT módra, és utána nem lesz gond.


Egyébként ha DVD -ről telepíted, akkor nem kell ilyesmivel sem kínlódni. Azzal alapból telepíthető olyan módban, amilyen BIOS van az adott gépben.

2017. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A Pendrive már készül, köszi.

Viszont a boot menüben nem látszik alapból, az USB-nél a legacy-t Enabled-re kell tenni. Ha ez így marad nem gond, ugye?

2017. jan. 3. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!