Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem engedi, hogy nagy méretű...

Edócsa kérdése:

Nem engedi, hogy nagy méretű fájlokat másoljak SD-re. Ez eddig jó volt. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A gondom az lenne, hogy szeretnék megnézni egy filmet telefonon. Mindeddig kiválóan működött, aztán jött a borzalmas 6.0 Androidra való frissítés, ami tönkretette az élményt. Külön kezelőt kér telepíteni a gépemre, de ezektől én eleve ódzkodom, mivel a korábbi Samsung telefonommal szörnyű haszontalannak bizonyult a kliens.

Csakhogy innentől fogja nem látja úhgy a telefonomat a pc, mint egy rendes, normális, megszokott és jól máködő usb drivert, hanem hordozható médialejátszóként. Kisebb méretű fájlokat, pl. képeket vagy zenéket simán tudok rá másolni, ám a filmekkel már megütöm a bokámat.

Most akkor az android egyetlen frissítése miatt le kell mondanom az eddigi filmnézésről? Tudom, hogy nem a világ vége, de azért nehogy már még ellenségei legyenek az embernek... ha ez igaz, többet nem veszek android telefont, és mindenkinek elmondom, mekkora mocskok...

Más kérdés: el lehet valahogy érni valamilyen android support címet? Ahol segítséget kérhetnék tőlük, vagy ha bunkók, legalább jól letoszhatom őket? Mert ha tényleg így marad minden, megérdemlik ezek a...


Köszi előre is a válaszokat!



2017. jan. 4. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi köze az androidnak hozzá, az SD-ken általában használt FAT32 fájlrendszer semmilyen körülmények között nem képes, és soha nem is volt képes 4 gigánál nagyobb fájlok tárolására.


Próbálkozz valamelyik ext* verzióval (linux alól), UDF-fel, vagy ilyesmivel. Nem triviális dolog. Tán jobban járnál, ha a filmet darabolnád ketté. (Google-be: "<formátum> splitter".)

2017. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hominida ***** válasza:
Nem 4, hanem 2 giga a FAT32-ben a max fájlhossz. Ha mindenképpen nagyobb fájlt akarsz egyben hagyni, akkor NTFS-re kell formáznod, de azzal persze törlöd a mostani tartalmát.
2017. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket.

A gond az, hogy van az androiudnak köze hozzá, mivel már nem tudom gépről formázni az sd-t. 6.0 előtt simán úgy látta, mint egy normális pendrive-ot és bármikor le tudtam normálisan formázni. Most meg úgy látjha, hogy CHM-UOI (ergo mobilkészülék), és azon belül ő lát Belső memóriát és SD-kártyát, de ahogy bemegyek a CHM-be, már nem lépkedhetek úgy, mint egy normál, pc-vel kompatikbilis rendszert, ami rendkívül döhítő, mivel ehhez vagyok szokv, és feltesem, a nálam laikusabbak is pc-hez vannak szokva és több bajuk akadhat, ha olyasmit akarnak elérni, mint én.

Szóval az android frissítése életem egyik legnagyobb hibája volt ezen a téren, és hónapok óta visszasírom az előzőt, ami miatt nagyon szívesen pofán végnám az illetőt, aki gyanútlan felhasználók tízezrére szabadítja rá az idióta frisstését. Soha többé nem frissítek, és ha egyszer kinyiffan a telefonom, soha többé android. Veszek inkább windows-os telefont, az jobb lehet, mint ez a görcs.

Gondolom a telefon alap formázója nem támogatja, hogy más legyen a rendszer, mint a fat32-es... szal vagy splittelek, vagy valaki feltalál végre egy épkézláb megoldást, és nem azt, hogy egy filmet hatfele osszak, mielőtt megnézzem?


Köszi a türelmet és a válaszokat.

2017. jan. 8. 16:58
 4/4 anonim válasza:

Az NTFS semmit nem ér, ugyanis az Android 6 nem hajlandó felismerni. Tabletnél kijelenti, hogy sérült a pendrive. Csak a FAT 32-t hajlandó látni.

Ez óriási visszalépés. Nehogymár darabolni kelljen, Kitkat alatt nem kellett... A kérdés feltevőjének igaza van, bekaphatják.

2017. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!