Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új videókártyát vettem, most...

Dósa Zsolt Brendon kérdése:

Új videókártyát vettem, most mi a teendő?

Figyelt kérdés

Na az lenne a problémám,hogy vettem egy gtx 1060 as vgat,amin hdmi és dvi d bemenet van.

Van egy full hd led monitorom amin csak vga van,iy megoldottam egy hdmi vga átalakítüval amivek jó is lett.

Anníi lenne a bajom minha kicsit mosott,nem elég fényes és nem elég erősek lennének a színek.

esetleg valami megoldás?


Én bementem az nvidia vezérlőbe és ott átlehetett állítani valamit rgb és ycrb444 van ott.

nekem rgb-n van és éskorlátozott ha azt átállítom teljesre vgy az rgb-t ycrb-re mintha kicsit jobb lenne


mitcsináljak?



2017. jan. 4. 23:07
1 2
 1/12 Donald J. Trump ***** válasza:
34%

Veszel egy normális monitort digitális bemenettel.

Amit most csinálsz az olyan, mintha egy Trabantba raknál egy V8-as Ferrari motort és azon agyalnál, hogy biztos a karburátor vagy leömlő miatt nem jó az összeállítás.

2017. jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a kínai hdmi-vga átalakítód egy hulladék.

Vegyél új monitort.

Amúgy azt nem hiszem el, hogy a "full hd led monitoron" nincs digitális bemenet.


ui: A videókártyán nem bemenet, hanem kimenet van.

2017. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egy 40ezres monitor vétel utan sajnos nem mindenkinek van még pluszba pénzt kidobálnia hogy a monitort lecserélje


Valami segítőkészebb válasz esetleg???

2017. jan. 4. 23:20
 4/12 A kérdező kommentje:
Esetleg nem valamít ott kell beállítanom amit írtam?
2017. jan. 4. 23:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen monitort vettél 40 ezerért?
2017. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Annyit tudok hogy full hd led monitor es samsung
2017. jan. 4. 23:42
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj egy ilyet: [link]
2017. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Donald J. Trump ***** válasza:
50%
Ha karácsonyi ajándék volt lehet, hogy még vissza tudod vinni - de ennyiért azzal a Samsunggal téged jól átvertek. Már a CRT monitorok utolsó generációjára is került DVI bemenet, a D-SUB vagy VGA analóg jelet küld - kb. a gramofonnal meg videokazettával egyívású technológia - 2017-ben ilyet nem szabad már új hardveren használni. A videokártya gyártók is azért nem tesznek már, mert a kábel és csatlakozók minősége erősen rontja a jel minőségét (ezért látod sötétnek meg mosottnak a képet), a legdrágább berendezések használatával sem lesz olyan a kép, mint a digitális jelnek. Ráadásul a felbontás és frissítési frekvencia maximuma is sokkal behatároltabb. A videokártyáddal semmi baj nincs - tekergetheted ahogy akarod, de nem azzal van a baj.
2017. jan. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Szóval fogalmad sincs arról, hogy mit vettél 40 ezerért. Gratulálok.

Most már komolyan érdekel, hogy mivel b*sztak át téged.

Én egy olyan samsungot találtam, amin csak d-sub van, de az rohadtul nem full hd és nem 40 ezer, hanem 20.

2017. jan. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Amit a hetes válaszoló linkelt az egy hatalmas baromság. (Piros kezet neki.)

Ez a cucc nem alakítja át a digitális jelet analóggá, de ha át is alakítaná, azzal ugyanott lennél, mint most vagy.

Ez dvi-a hoz való.

Az egyetlen értelmes megoldás egy digitális bemenettel rendelkező monitor.

2017. jan. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!