Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg, pontosabb...

Hogyan tanuljam meg, pontosabban honnan, hogy mi mit jelent a számítógépek leírásánál?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és mivel 2 éve volt általánosban az első informatika órám, lószart se tudok ezekről a dolgokól, ami néha elég kínos.Mindenféle hülyeséget tanulunk csak informatika órán, pl. hogyan kell menteni.. Annyira elegem van már ebből. Hol tudom megtanulni, hogy mi micsodát, és mennyit jelent? Szeretnék már egy rendes gépet, de így még csak átlátni se tudom a dolgokat.Hol tudom ezeket megtanulni? Lehetőleg magyarul szeretném tanulni, de a lényeg az, hogy minél jobb legyen. Tudnátok ezzel kapcsolatban jó oldalakat linkelni?

2017. jan. 12. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvass utána ahogy én meg még sokan tették.

A közoktatásra ilyen téren ne is számíts sok jóra.

Kezd az alaplappal:

[link]

Azoknak is olvass utána milyen szabványok vannak stb.

Utána mehet a CPU,a VGA,a tápegység+ATX szabvány.Minden megtalálsz magyarul is,illetve a GYK-n is rengeteg dolog fent van.A lényeg hogy az akarat legyen meg,utána meg már menni fog.

2017. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es, akkor elkezdem így
2017. jan. 12. 14:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Az alapokat, hogy mit csinál a processzor, mire való a háttértár, stb. biztos tanultátok. Azt viszont tényleg nem fogjátok tanulni, hogy a 250-es Radeon vagy a 940-es GeForce fogja jobban megjeleníteni a Battlefield legújabb verzióját. Gondolom ilyesmi érdekel, hogy honnan lehet tudni, mennyire erős egy proci vagy egy videókártya, mi a különbség az alaplapok között, etc. Ezeket leginkább tesztekből fogod tudni, illetve vannak ranglisták, melyek tesztrogramok eredményeit adják. Teszteket magyarul többek között a Prohardver és az Ipon oldalán találsz, ranglistához pedig az alábbiakat ajánlom:

[link]

[link]

2017. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!