Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Túlzott RAM memória használat...

Túlzott RAM memória használat mitől lehet?

Figyelt kérdés
16 GB ramom van. A rendszer indulás után 2 gb alatt üzemmel. Ha böngészek 2-3 gb között áll.idővel elkezd felkuszni 3, 4, 5 gb-ra. Most volt egy extrém esetem ahol egy 10 gb-ot rar fájlt csomagoltam ki. Kicsomagolás végeztével felment 13 gb ram fogyasztásra és sehol nem lehet találni semmit se, hogy mi okozza. Erőforrás figyelön svchost 700 000 kb a másik svchost 400 000 kb. Az 1,1 gb így ez maximum 4 gigát használna mindennel együtt. Leállítom őket és csak annyival lesz jobb. Próbáltam már virus keresést (Avast, Malwarebytes Anti-Malware, Advanced SystemCare 10) a rendszer is 2 hete lett újra rakva (Win7). Mi lehet a gond? Ramok adják meg magukat? 2db 8 gb ram van benne 1800 mhz

2017. jan. 16. 21:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi 10es! Ezt már megcsináltam korábban, valammivel jobb lett mert nem szökik már fel a svchost, viszont a ram használat továbra sem csökkenthető, hiába záróm be az alkalmazásokat. 9-es olvasd el még egyszer mit írtam. De leírom még egyszer... játszok vagy böngészek valamivel... Előtte 2 gb alatt van a ram használat utána fél óra múlva bezárom őket lecsökken a ram fogyasztás, de nem eléggé. 3 gb felett marad. és minél több idő telik el annál több lesz. erőforrás figyelőbe meg nem jelezki semmit, hogy mi használ ennyi ramot. Elnézést, ha nem értem mire gondolsz, de egyelőre ugy látom te nem érted amit leirtam.
2017. jan. 17. 14:38
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#11 - neked kéne elolvasni, hogy NEM a program van nyitva, és NEM a program bezárásával csökkented a felhasznált memóriát. Egyszerűen a cache miatt látod, hogy az egyharmad(!) memória foglalt marad. Hol sok az? Akinek 4 GB van csak a gépébe, nála a fele foglalt. Vegyél ki 12 GB RAM-ot a gépedből, ha nem bírod elviselni, hogy benne van és használva van. A RAM nem olyan, mint a fürdőkád, hogy vagy engedek bele vizet, vagy leengedek belőle, meg összeadom és nem lehet több, mint amennyit beleengedtem.

Másik: csinálsz egy ramdisket, és biztos lehetsz benne, hogy az a memória nem lesz használva a rendszer által, ha már ennyire zavar. Igaz, akkor swapol mint az atom majd, és megőszülsz a gép előtt, de legalább a ram tuti üres.

2017. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Akkor én éltem eddig tévhitben. köszönöm a választ!
2017. jan. 17. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!