Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Acer Aspire 1620-as laptopom...

Acer Aspire 1620-as laptopom van. A gép kikapcsol csak magától. Túlmelegedik, erre rájöttem. (gyári hiba). A hűtő rendben van a progik eszik a memóriát ezért melegszik túl. Csupasz gépváz maradt. A gép még mindig leáll, és dolgozik állandóan. Ötlet?

Figyelt kérdés
A hűtő tökéletesen működik, nem poros.A windows amikor betölt a legelején még szaggat is. Minden program szaggat és ami videokártyát használ azt max 10 percig bírja utánna leáll.A windowst úratelepíteném de nem enged boot-olni cd-ről.A bios-ában sehogy se lehet beállítani a bootot. Még annyi hogy ha én kapcsolom ki akkor explorer.Exe hibát ír ki.
2008. okt. 9. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha még mindíg leáll, vagyis ugyanazt csinála mint előtte, akkor lehet, hogy mégse a túlmelegedés a gond. De rakj mellé egy normál asztali ventillátort, az biztoasn lehtűti, ha mégis leáll akkor nem a melegedés a gond.

Azt hogy érted, hogy nem lehet beállítani a bootot? Te nem találod, a gép nem engedi, vagy nem látja a cd meghajtót? Amúgy a windóz biztos hibás valamilyen szinten, elvileg az is leállíthatja a gépet, bár előtte szokott kiírni valami szöveget jóesetben.

2008. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

en csinaltam az aceremnek olyan tartót, ahol az alja szabadon van (es az oldala is persze :))

azóta nekem nem melegedik túl, pedig egesz nap megy

bar ilyen durva nekem sose volt, azert gondoltam segithet picit a modszerem, ha a tulmelegedes a gond.

nem tudod visszavinni?

2008. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy halálravírusozott, instabil, öreg windows jut eszembe a leírtak alapján. Biztos vagy benne hogy tényleg melegszik a vas?

A biost általában delete, f10, f8, f2 ilyesmi gombokkal lehet elérni, zongorázd végig egyszerre az összeset. Olyan nem létezik hogy nem jutsz be a biosba és nem tudod átállítani a boot sorrendet.

Ha nem ez a probléma, hanem az hogy a windowsod nem bootolható (bocs, nem tiszta a leírásból), akkor próbálj ki egy Ubuntut (www.ubuntu.com).

2008. okt. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A meleged és az tuti mert utánna olvastam és másoknak is volt ilyen gondjuk már.HDsentinel nevű programmal ellenőrizet a hőmérsékletét és eléggé magas volt.Indokolatlanul melegszik a gép pedig csak állt. A boot-ot megtalálom a Biosban rá is megyek hogy bootolás CD-ről de nem hajtja végre hanem a windowst tölti.Egy ismerősöm nagy rendszergazda kb.15 éve programozó meg szerelő de ő is azt mondta az képtelenség amit a gépem művel.Az Ubuntu hogy működik megkérdezhetném? Most egyébként az USB-ről bootolást akarnánk kipróbálni hogy arra teszük a windowst rá. Erre van ötletetek? Azt hogy csináljuk, vagy nem is lehet?

2008. okt. 10. 08:24
 5/6 anonim válasza:

Szia kérdező nekem is hasonló problémám van,olvastam a kommentedet és is feltettem a hd sentinel_pro programot.

Volna hozzá kódod esetleg?

2010. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha otthon lennék biztos le tudnám szedni a gépemről a kódot.

Most külföldön vagyok bocsi!

2010. jan. 21. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!