Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik Wacom digitalizáló...

Melyik Wacom digitalizáló táblát ajánljátok eme igényekkel?

Figyelt kérdés

Csak képet rajzolni akarok magamnak vele. Csak bal kézzel tudok rajzolni. Így jól tudom mellette az egeret használni a jobb kezemmel. Ezért nem kellenek az érintő és egyéb funkciók, ezeket megoldom egérrel. A vásárlási keretről fogalmam sincs.

Megnéztem pár típust, de azt sem tudom hova kapjak. 40-50 ezer körülit tartok reálisnak, de, ha van értelme, hajlandó vagyok emelni ezen.


Ha papíron rajzolok, akkor ott nyilván nem érzem a szintkülönbséget a kezem (inkább csuklóm) és a papír közt hisz ez a különbség 1-2 mm. Egy ilyen táblánál zavaró az hogy 1-2 mm helyett ez pl. egy centi is lehet? Vagy ezt meg lehet szokni?



Ha bármi úgy hangzik , hogy nem értek hozzá, az úgy is van. Most kezdtem el foglalkozni ennek a vásárlásával, mert most jött el az ideje. Ha valami érthetetlen, vagy nem is írtam róla, akkor megköszönném ha írnátok.



2017. jan. 22. 02:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tévedek mindegyik wacom tábla kétkezes, ezzel nem lesz gond(de egyáltalán nem macerás a tollat használni egér helyett ha kattintani kell, a tapi inkább általános felhasználáshoz jó extra).


Én elsőre vennék egy olcsóbb bamboo\intuos t pl, a komolyabbak csak abban térnek el hogy nagyobbak(illetve a drágább darabok érzékelik a toll döntését is, és persze a cintiq monitorként is szolgál, de gyanítom nem akarsz rögtön egy 250-900 ezres táblára befizetni), a mérete egyáltalán nem zavaró még a legkisebbeknek sem(már ha nem szoktál hozzá egy nagyobb darabhoz persze), én talán 3 éve vettem egy bamboo t, és egyáltalán nem érzem hogy hátrány lenne a mérete, ha netán megadja magát szerintem akkor sem veszek nagyobbat.


A vastagságot meg próbáld ki, rakj a papír alá egy könyvet - a csuklód is a táblán lesz(nem az egész felületen érzékeli a stylust, kisebb részén csak), nem igazán tér el attól mintha egy asztalra firkálnál. Pl itt szépen látszik

[link]

Az a négy kis fehér bigyó jelöli a rajzolóterületet, azon kívül nem érzékel semmit.

2017. jan. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsőre szokatlan lesz majd, de pár nap alatt hozzááll az ember keze. Utána viszont marha jó vele dolgozni. Simán kiváltja az egeret.


A vastagság szerintem fel se fog tűnni. A csuklód nem az asztalon támaszkodik, hanem már maga a táblán.


Anno én A5-ös méretűt vettem és az pontosan elég is volt. kipróbáltam utána egy A4-est de nekem az túl nagy volt már. Ez is olyan kb. mint az egér használat. Nem az egész karodat mozgatod hozzá, hanem csuklóból dolgozol. Ha már nem tudsz tovább menni vele, akkor egy kicsit felemeled és átteszed másik pontra a tollat.

Mondjuk én leginkább retusálásra használtam, rajzoláshoz már lehet kell az A4-es.


Azt mondanám én is, elsőre egy olcsóbbat próbálj meg. Régen, úgy 6-8 éve vettem a táblát és akkoriban én is szemeztem a wacom-mal. Elég borsos volt már akkor is, 80-100e körül volt egy normális. Végül egy genius mellett voksoltam. Ez újonnan 10e volt. Természetesen egy kicsit "butább", de nekem akkor elég volt.

Nem lebeszélni akarlak a wacom-ról, de ha még soha nem használtál ilyet és nem is akarsz sok ezer forintot megkockáztatni, akkor érdemes lehet szétnézni más gyártónál is.

2017. jan. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval teljesen egyet értek.

Nekem ilyenem van: [link]


Tökéletesen megfelel az igényeimnek és nagyon szeretem, hobbirajzoló vagyok. Nekem valahogy már első használatkor teljesen természetes volt, hogy nem lefelé nézek a kezemre, hanem a monitort (bár lehet azért, mert elég sokat játszom, és már megszoktam).

A "szintkülönbséget" nem érezni, elég vékony maga a tábla, és ahogy előttem mondták, a táblán nyugszik a kézfejed, és nem karból rajzolsz, hanem csuklóból, mint a hagyományos ceruzával.

Én is balkezes vagyok, a tábla szoftverében be lehet állítani az orientációt.


A Geniusokat nem ismerem, de mielőtt választottam a sajátomat, utánaolvasgattam elég sok helyen, és a Geniusokról nem írtak túl jókat. Nagy többségében az volt a probléma, hogy "eldobja" a tollat meg nem nem jó a nyomásérzékenysége.


Remélem segítettem. :)

2017. jan. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előttem lévők már mindent leírtak, csak a #3 válaszoló cáfolatát akarom megerősíteni, hogy Geniust semmiképp se vegyél, maradj csak a Wacomnál. Az első táblám Genius volt és nagyon utáltam. Igaz az, hogy eldobja a tollat és az is, hogy a nyomásérzékenység rémes. Nekem még úgy ahogy működött, ha nagy ritkán volt hozzá kedve, ismerősömnek, aki most karácsonyra kapott egyet, már annyi nyomásérzékenység se volt, mint az én 6 évvel ezelőtti táblámnál (alias semmi).


Egyébként Wacomot már 30 körül is lehet venni. Ez alá már nem érdemes menni, de amit ekörül kapsz, az már jó minőségű. Szóval jól érzed, hogy ebben érdemes gondolkodni.

Egyébként én is bal kezes vagyok és jobb kézzel egerezek, szerintem ez a legjobb kombináció, amit digitális rajzolásnál el lehet érni. :)

2017. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!