Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop képernyője sötét és...

Laptop képernyője sötét és nem világít nem jelez semmit, de a gép megy. Nem tudom hogy oldjam meg!?

Figyelt kérdés

Van egy Asus laptop (amit egy gyerek használt szóval nagyon sok mindent nem tudok lehet hogy elnyomott valamit) újra lett telepítve windows 8.1 nem telepítettem rá az összes driver-t mivel nem találtuk a cd-t. A lényeg hogy elsőnek észrevettem hogy a képernyő eltűnik ha a tápcsatlakozó nincs bedugva. Megnéztem hogy vannak beállítva az energia sémák a a táp nem csatlakozik a képernyő fényereje 40%, nem szabadna hogy eltűnjön. Megnéztem (nem kellett volna) hogy mit csinál ha egy bizonyos szint alá esik a képernyő, ere eltűnt, fekete lett és ennyi. Próbáltam az Fn gombbal világosítani de rájöttem hogy elfelejtettem a drivert telepíteni így azzal nem birok fényerőt állítani. A bios sem mutatkozik már meg a gép megy de kép nincs így semmit nem tudok kezdeni vele.

Van valami mód hogy vissza hozzam? Próbálkozok még csinálni vele valamit de akinek volt már ilyen este vagy több tapasztalata van ilyen téren jó volna hogyha megosztaná. A válaszokat előre is köszönöm! (próbáltam minél részletesebben leírni) a model Asus A54H verzió:K54HR



2017. febr. 4. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Húzd ki a gépet a tápból, vedd ki az aksit. Ezután tartsd lenyomva a bekapcsoló gombot 15-20 másodpercig. Ezután rakd vissza az akist és/vagy a tápot és próbáld elindítani.

Ha ez nem segített, akkor vedd ki a ramot kicsit takarítsd meg.

Ha ez sem segít akkor alaplapi hiba van, amit okozhat a rossz videovezérlő vagy az alaplapi chip.

2017. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

"Húzd ki a gépet a tápból, vedd ki az aksit. Ezután tartsd lenyomva a bekapcsoló gombot 15-20 másodpercig."


Feszültségmentes gépen szerintem gombot nyomkodni nincs több értelme mint éjfélkor törött tükrön fekete macskát sétáltatni...

2017. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jó Úgy látszik működik. Ha a windows betölt akkor ugyanúgy fekete de így már tudok kezdeni valamit hogy a bios meg a többi megjelenik.


Kösz a választ!

2017. febr. 4. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a bios reset laptopoknál.
2017. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!