Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem enged semmilyen...

Miért nem enged semmilyen rendszert feltelepíteni a gépre?

Figyelt kérdés
Van egy asztali gép, ami elég ritkán volt bekapcsolva, aztán használatba vettük volna mostanában, viszont azt vettem észre a CPU 100%-on ment állandóan, viszont a RAM 2 GB-ból 1 GB volt használatban csak kb. Mondom úgy is újra akarnám telepíteni a gépet, aztán hátha megoldódik a probléma. Viszont jelenleg semmilyen rendszert nem enged rá telepíteni, mert általában a Windows-fájlok kinbontásánál 0%-on áll egy ideig, majd kiírja, hogy a fájl sérült vagy valami ok miatt nem olvasható, több telepítőt is kipróbáltam, mindegyik elakad vagy az egyik telepítő olyat írt ki, hogy a windows belső hibát észlelt, és eddig ezek a telepítők működtek. Mi lehet a probléma?
2017. febr. 9. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugye nem Windows alól próbálod telepíteni? Bios-ban át kell állítani, hogy a gép DVD-ről (vagy pendrive-ról, másik merevlemezről) boot-oljon. Egy Windows telepítőlemezt sem egyszerű elkészíteni, utána kell olvasni.
2017. febr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, ezeket a telepítőket használtam már máskor is, dvd-k. De próbáltam már pendrivéről is, de egyik sem működik valamiért.
2017. febr. 10. 00:08
 3/7 A kérdező kommentje:

Annyival változott a helyzet, hogy a vistát végül engedte felrakni... Bár ezt nem szeretném használni, windows 7 lenne a jó...

A processzor már nem fut 100%-on, bár állandóan ugrál 30-50-70 változó...

2017. febr. 10. 00:50
 4/7 Derwer ***** válasza:
Nézz rá a HDD állapotára, HardDiskSentinellel. Lehet haldoklik a winyó már. (Ha így van akkor csere, esetleg SSDre)
2017. febr. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy ha gondolod (a fenti válaszoló válasza alapján) csinálhatnál egy SSD+HDD diót is. A HDD-re mennének az adatok, az SSD-re az op.rendszer. Így is javítanál a teljesítményen.

De először ellenörizd a Hard disk sentinellel a mostani HDD-d állapotát.

2017. febr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rég használt gépnél a baj, hogy törlődik a cmos és a rendszer képtelen jól működni.

Első kőrben az alaplapi elemet vedd ki és a legjobb lenne, ha kicserélnéd, kb 300ft.

Jobbik esetben normális setup lesz, rosszabb esetben bios frissítés kell(laikusnak nem ajánlott)!

Ezután ha még nem ismeri fel a memóriát, akkor memory remapot kell választani.

Ezeket meg kell csinálni, ezután lehet op.rendszert és mást telepíteni.

2017. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap este pont kivettem az elemet és visszatettem. A windows 7 telepítők akkor sem mentek, nem tudom, hogy esetleg valóban a telepítő lenne rossz, fogalmam sincs. A Vista felment ugye, onnan vistából indítva meg egy másik telepítővel sikerült végül a windows 7-t feltenni, bár úgy, hogy az a telepítő alapból régen el lett rontva, mert nem volt bootolható. Egyébként feltettem a Hard Disk Sentinel-t, azt írja, minden rendben van. Bár ugye külön vizsgálatot nem tudtam indítani, mert csak licenc esetén engedi, csak alapból kiírja, hogy megfelelően működik.
2017. febr. 10. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!