Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » TV és számítógép összekötése?

TV és számítógép összekötése?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy a TV-n csak HDMI csatlakozó van, a gépen pedig csak VGA. Valahogy össze lehet hozni a kettőt?

2017. febr. 11. 12:40
 1/10 Quite válasza:

A Gugli a barátod! :)


Rögtön az első találat:


[link]


Persze, hogy melyik adapter, milyen tdású, minőségű, az jó kérdés, esetleg nézz utána teszteknek, VGA HDMI átalakító, VGA HDMI Convertes, vagy hasonló keresésssel.


Mert ugye az világos, hogy a VGA, mégha támogatja is az 1080p felbontást, az egy analóg videó szabvány, hang nélkül, míg a HDMI az egy digitális videoszabvány, hangsávval együtt.


Tehát a konverter minősége, döntően befolyásolja majd mind a kép, mind a hangminőséget.

2017. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Quite válasza:

tdású=tudású

Convertes=Converter


:)

2017. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

#1: 10 eFt?!

Azért már videokártyát lehet venni, natív HDMI kimenettel.

2017. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Quite válasza:

3/3 Te voltál a kérdező?


akkor:


1; Minek kérdezel, mielőtt rákeresnél?

2; Csupán a kérdésre válaszoltam, és az nem az volt, hogy ingyen kéne. :)

3; Akkor például vegyél videókártyát egy régebbi noteszgépbe, amin csak VGA kimenet van....

2017. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 P.O.C. ***** válasza:

1. Csupán megjegyeztem, hogy rossz ár/érték arányú az átalakító.

2. Sehol nem említette, hogy laptopról van szó. Csak simán számítógépet mondott.

3. A Videokártya amellett hogy olcsóbb, valószínűleg növelni fogja a grafikai teljesítményt. Az integrálttal ellentétben saját RAM -ja van, így annak lefoglalásával sem terheli a rendszert. A hangot is digitálisan közvetíti a TV felé, nem kell kell analóg jack kábellel bíbelődni.

2017. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Quite válasza:

P.O.C, akkor nem Te voltál a kérdező. :)


Szerintem pedig éppen ellenkezőleg, kifejezetten jó ár/érték arányú a linkel átalakító, a notit pedig azért említettem, mert nyilván ezeket az átalakítókat nem azért fejlesztik, gyártják, számtalan formában, hogy egy csúcsragadozó, 3D-szörny korszerű PC-hez illeszd.


Ez a kis kütyü pont arra való, amire kitalálták!


Régebbi, csak VGA-s notival mész prezentációt bemutatni, ahol a kivetítőn, vagy mozivászon méretű plazma, LCD tv-n nincs VGA bemenet.

Te erre elmosolyodsz, előrántod a farzsebből ezt a kis cukiságot, és lenyomod a prezentációt.


Érted??? :)

2017. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

Ez neked jó ár/érték arány? Melyik univerzumban?


[link]


Bár ha valaki szeret valamit ötszörös áron megvenni, ám legyen neki. :)

2017. febr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Quite válasza:

A Magyar Univerzumban! :)


Miért nem rögtön egy Alibaba linket dobtál be?

Mert aki onnan rendel, az konkrétan ostoba!


De én még az Ebay-ről sem vennék semmi, akár megbízható akár nem, de még a hazai piactereken sem vásárolok!


Tudod miért? Mert az én olvasatomban a vásárlás az az, hogy a kezembe adják a cuccot, én átadom a zsetont, oszt csókolom.

De ha lusta vagyok kimozdulni itthonról, akkor is max. az utánvétes vásárlás jöhet szóba, semmi más opció nem létezik számomra.


Hogy miért? Mert az, hogy egy vadidegennek előre adjak oda lóvét, és aztán vagy kapok érte valamit vagy nem, az nálam nem pálya!


Engem már jópáran átvertek és pont olyanok, akik közeliek, de rászorultak, és segítettem nekik.

Volt olyan, aki 600.000.- HUF-al húzott le, és még bírósági úton sem bírtam behajtani, mert semmi sem volt a nevén.


Úgyhogy szerintem aki látatlanban vásárol, az vagy buta, vagy bátor.

2017. febr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

Te tudod, nekem bizony az ár is számít. Hiába fogdoshatom a kezembe, és találkozhatok eladó bácsikkal/nénikkel. Ha ugyan azt a kínai szart kapom ott is, amit töredék áron megrendelek külföldről.


Szerintem inkább az a buta, akinek ez az "életérzés" megér többszörös árat. És ez koránt sem lustaság, csak élelmesség és gondolkodásra való hajlandóság.


Nyilván én se szoktam nagy értékű műszaki cikket rendelni onnan, de ilyen értékbe simán megéri a "kockázatot". Nekem eddig pozitív tapasztalataim vannak. Egyszer volt eddig, hogy nem érkezett meg a rendelésem, nyomtam egy refund -ot, és visszakaptam a pénzt.

2017. febr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Quite válasza:

Hát igen, nem vagyunk egyformák, de jól van ez így, ettől működik a világ.


Persze akit még nem vertek át, az nem ismeri ezt az "életérzést".


Nade lényegtelen, ez nem egy fórum, nem egy chat szoba, totál eltértünk a témától, a kérdező meg magasan tojik a dologra, úgyhogy én léptem is.


További szép napot mindenkinek!

2017. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!