Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha egyszer már letöltöttem a...

Ha egyszer már letöltöttem a win10-t és az IP címemet elmentette, akkor egy másik gép telepítésénél is akíválja magát?

Figyelt kérdés

Még amikor ingyenes volt a win10 letöltése éltem is a lehetőséggel és telepítettem is a laptopomra. Nemsokára egy asztali pc beszerzését is tervezem amire szintén felszeretném telepíteni a win10-t. Mikor a laptopomra telepítettem akkor ha jól emlékszem kiírt egy olyat, hogy "regisztrálta a IP címet és ezentúl ha egy másik gépre is letöltöm a win10-t erről az Ip cimről aktiválja magát, tehát legális lesz" én így értettem, nem tudom, hogy jól fogalmaztam-e, jól emlékszek-e rá.


Szóval akkor ha letöltöm akkor most is aktíválja magát?


2017. febr. 13. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
nem
2017. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
52%
Az IP-címed elég sűrűn változhat (DSL netnél akár csatlakozásonként is), ahhoz aztán nem regisztrál semmit. A gépedben lévő hardverekből viszont generál egy azonosítót, amit tárol az aktiváláskor. Ha ez nem egyezik, akkor jó eséllyel nem fogja aktiválni. És ha csak 1 alkatrészt is módosítasz, már más lesz ez az azonosító.
2017. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem IP alapján megy a dolog. A gép hardverkomponenseiből generál egy egyedi azonosítót, és az tárolódik a Micrososft szerverein. Amíg jelentősen nem változik a gép (pl. alaplapcsere), addig mindig automatikusan aktiválódni fog, ha netre van kötve.
2017. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha másik gépre telepíted, azon nem fogja aktiválni, a laptopon is csak azért aktiválta, mert frissítetted korábbi rendszerről, ingyenesen csak frissíteni lehetett. A másik gépen aktiválnod kell valamelyik aktivátorral (KMSpico vagy Misrosoft Toolkit).
2017. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!