Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi a minimális garanciális...

Mennyi a minimális garanciális idő?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam, hogy elektronikai termékekre 2 év gari a minimum, de rendre összefutok ilyenekkel a garancialeveleken, hogy 12 hónap, pl most Hardverkernél SATA kábelre és PSU teszterre adtak annyit. Mi az igazság ezzel kapcsolatban?

2017. febr. 20. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazad van, részben. Legtöbb esetben 10000Ft felett van csak kötelező garanciaidő.
2017. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pinkpancser ***** válasza:
1 év szokott lenni a kötelező új termékekre, de van értékhatár is. Többet adhat aki akar, illetve a gyártói gar lehet még több.
2017. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben utánakérdeztem máshol is. A gari vagy más néven jótállás 1 évig van csak és 10k felett kötelező, de általában megadják annál olcsóbb termékekre is, mint pl jelen esetben a sata kábel. A garinál az eladónak kell bizonyítani, hogy nem volt hibás a termék, hanem te cseszted el, és emiatt ment tönkre. Néha próbálkoznak ezzel a szervízek, de legtöbbször megtákolják vagy kicserélik a cuccot. Ezen kívül, vagy ezzel párhuzamosan azt hiszem EUs jogszabály miatt van 2 év szavatosság, ami annyit jelent, hogy neked kell bizonyítanod, hogy hibásan került hozzád a termék. Erre igazságügyi szakértőt kell gondolom felkérni. Szerintem minimum egy tizes egy szakvélemény, és akkor olcsó árat mondtam, bár gondolom függ az áru bonyolultságától, mennyiségétől is, hogy mennyi az annyi. Faterom szakértős munkáiból kiindulva 50k alatti értékű árukkal annyira nem hiszem, hogy érdemes foglalkozni ezzel kapcsolatban, mert többe fog kerülni a szakvélemény, mint amibe a vizsgált termék kerül, de persze sosem lehet tudni. Gondolom első körben meg kell lobogtatni a papírt az eladónál, hogy szart adott el neked, utána meg esetleg békéltető testület, esetleg bíróság a következő szint, ha ezt nem fogadja el. Tulképp ez utóbbi kettő elég esélyes is lehet itthoni viszonylatban, amilyen cégekkel eddig összefutottam. Különösen az ipon ügyintézése hagyott mély nyomokat bennem. :D
2017. febr. 21. 02:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!