Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudom a wifit...

Miért nem tudom a wifit használni?

Figyelt kérdés

Egy ASUS laptopot használok (tört volna el a kezem amikor kifizettem), volt már régebben is gondom a wifijével, akkor az volt, hogy a listában látható hálózatokra nagyon nehezen csatlakozott fel, többször adapter engedélyezés/tiltást kellett csinálnom, hálózatokat elfelejtetni, stb, mire rá tudtam menni. Vettem egy netis usb-s wifi sticket, azzal gond nélkül üzemelt. Sajnos azt elhagytam, de windows újratelepítés után megint ment a gyári wifi. Most azonban előjött megint egy probléma: otthoni wifire rácsatlakozik simán, de sárga háromszöges, kiírja, hogy nincs internet. Ha routertől kb 5-6 méterre vagyok, ahol használnám, akkor ez így is marad, nem jön a net (pedig van, mert telefonon, másik gépen megy). Ha odaülök a router mellé, akkor pár perc múlva eltűnik a sárga háromszög, és megy minden rendesen. Ha a gépet kikapcsolom, akkor indítás után kezdhetem elölről az egészet, mert a wifi "nincs internet" feliratos.

Vettem egy TP LINK wifi sticket, ezzel ugyanaz a helyzet, ha arról kapcsolódok, akkor is felkiáltójeles, de az el sem múlik a router közelében.

Mi lehet a gond? Mit kellene módosítanom? A gépet nem szeretném újratelepíteni.



2017. febr. 24. 18:19
 1/5 A kérdező kommentje:
+ info: kábelen sem megy, "Azonosítás" státuszból nem lép tovább.
2017. febr. 24. 18:20
 2/5 jozso020 válasza:
walószinüleg az alaplapi hálókártyádvan elszálva.pontosabban egy chip.de lehet hogy a windowsod nem kompatibilis a chipsettel.tölts le egy hálózat diagnosztizáló progit(amit nem a windows tett fel).
2017. febr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 jozso020 válasza:

abban az esetben ha win 10-et használsz:

Wi-Fi kapcsolódási hiba javítása [hozzáadva 2015. 08. 18.]

Microsoft kiadott egy hálózati (Wi-Fi) kapcsolatot javító csomagot, mely első sorban a Windows 8.1-ről Windows 10-re frissítés során fellépő kapcsolati hibák javítására szolgál. A hibajavító csomagot töltsük le innen, futtassuk, majd indítsuk újra a gépet.


WiFi problémák javítása


Wifi 2


Forrás


Amennyiben a hibajavító csomag futtatása nem vezetett eredményre, tegyük a következőket.

Nyissuk meg a parancssort rendszergazdaként, írjuk vagy másoljuk be egymás után a következő parancsokat…


reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f

netcfg -v -u dni_dne


Wi FiWi-Fi 2..majd nyomjunk Enter-t. A parancsok lefuttatása után indítsuk újra a gépet.


DW-tagok megoldásai, javaslatai


Az alábbi két megoldás a Windows 10 update hiba javítására szolgál:

– Nyissuk meg a Feladatkezelőt, keressük meg a Szolgáltatások fület, alul kattintsunk a Szolgáltatások megnyitására. Keressük meg a Windows Update-t és állítsuk le a szolgáltatást. Ezt követően a C:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore és C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappákból töröljünk mindent, majd kapcsoljuk vissza a Windows Update-t. by @gordon-ramsay

– WUAUSERV használata by @dsign

2017. febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

jozso020:

de akkor az usb stickel mennie kéne, nem?

2017. febr. 26. 14:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Újratettem a windowst, és most megy... ha nem hardveres a hiba, akkor mi lehet? Vírust sem találtam...
2017. febr. 28. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!