Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség az SSD tárhely...

Mi a különbség az SSD tárhely és az adatbázis tárhely között?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy új szervert az oldalamnak ill. oldalaimnak. A kiválasztandó opcióknál van SSD tárhely és adatbázis tárhely. Nem értem, hogy a 2 között mi a különbség, mert nekem idáig 500 MB tárhelyem volt, amire feltettem az oldalakat, képeket stb., és onnantól le volt tudva. Ez az 500 MB gondolom, az SSD tárhely, de akkor mi az adatbázis tárhely ill minek az külön?! Köszi.

2017. márc. 3. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
az adatbazis roviden...itt tudod tarolni az adatokat, pl felhasznalonevek, jelszavak, email,kepek,zene,filmek stb...
2017. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kovpet ***** válasza:

Szervert bérelsz vagy tárhelyet?

Gondolom, tárhelyet.


Azt gondolom, tudod, hogy mi az az ssd. Na, a weblapod fájljai ezen lesznek, ha felteszel egy fájlt, akkor ez lesz jobban tele.

Az adatbázist meg külön számolják ezek szerint, annak a mérete az másikba számít majd bele.

2017. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ssd tárhely nincs indexelve, míg az adatbázis igen. Az indexelés kerül sokba.
2017. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Úgy van, hogy minkettőt ki lehet választani 40000 MB-ig, csak nem tudtam, hogy melyik kell nekem, ha képeket akarok feltölteni ill. hogy minek a másik. Tárhelyet vennék, igen.
2017. márc. 3. 18:03
 5/9 anonim ***** válasza:
hát attól függ, hogy hol tárolod. ez csak a te döntéseden múlik.
2017. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél még jobban összezavarodni, olvasgasd ennek az Ipor Sircer nevű ámokfutónak a butaságait. Ha statikus weboldalad van tiszta HTML-ben, az a háttértárra kerül, ami fizikailag lehet merevlemez vagy SSD. Az SSD gyorsabb és valamivel kevésbé biztonságos, de egy szolgáltatónak gondoskodnia kell a biztonsági mentésekről. Ha bármilyen adatbázist használsz (pl. Wordpress oldalad van), akkor számít az adatbázis tárhely mérete. Van egyáltalán adatbázisod?
2017. márc. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem csak annyim van, hogy egy csomó kép meg néhány oldal. Ezek rá vannak rakva a tárhelyre, azon belül pedig csak összerakosgatva img src, a href stb. kódokkal. A kiinduló lap az index.html. Nem kellene nekem semmi extra, csak "kézzel" csinálok mindent.
2017. márc. 4. 18:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nincs szükséged adatbázistárhelyre. Persze olyat nem találsz ma, ahol nincs ilyen egyáltalán, de úgy tudsz válogatni, hogy ne az legyen a szempont. Koncentrálj az SSd-re.
2017. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is, én is úgy gondoltam, hogy néhány MB adatbázisnak adok meg, SSD-nek meg annyit, amennyi kell.
2017. márc. 5. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!