Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Családihász udvarán is szeretn...

Családihász udvarán is szeretném fogni a WIFIN keresztül az internetetet . A router jelenleg ott van elhelyezve ahol a legjobb vétel van a házban mindenhol. Az ajton kívül viszont semmi. Mire lenne szükségem a cél érdekében?

Figyelt kérdés

2017. márc. 7. 20:50
1 2
 1/11 Derwer ***** válasza:

Egy másik APra.

Veszel egy másik routert,

kikapcsolod rajta a DHCP szervert,

Adsz neki egy statikus IPt a jelenlegi hálózatod subnetjéből

Bekonfigurálod a WIFIt

rákötöd kábellel a jelenlegi routeredre (LAN portokat használva)

És kész is. Persze olyan helyre helyezd ahol jó rálátásod lesz az udvarra.


Ha a kábelezés semmiképp se megoldható, akkor használhatsz repeatert (jelismétlőf) is, de annak kisebb lesz a teljesítménye. (Routerek is képesek repeaterként üzemelni)

2017. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Vásároltam egy Linksys EA6900 AC1900 as routert. Antennái levehetőek erre tudok rárakni kültéri körsugárzót? (közvetlenül ez csak 10méter antenna kábellel lehet megoldani ) . Csak az udvarban szeretnék netet ami maximum 100 méter. Amire gondoltam Cisco Aironet antenna.


[link]


Ez megoldás lehet ?

A jelismétlővel az a baj ,hogy az igaz hogy kiterjeszti a felezet netet de mindig külön rá kell csatlakozni.

Tehát pl a telefon amint belépek a házba (kicsit már a ház előtt is ) rácsatlakozik a routerre. De ha kimegyek mindaddig tartja a router jelét ameddig csak icipicit is de érzékeli. Nem dobja le pedig ott van mellete a jó jel amit a jelismétlőből jön.


Mi lenne a legjobb ,legegyszerűbb automatikus megoldás. Ez ügyben kérek segítséget érthetően elmagyarázva előre is köszönöm.

2017. márc. 8. 14:11
 3/11 Derwer ***** válasza:

Igen, az antenna jó lehet, bár ez csak 2,4Ghz-et tud. (ami nagyobb távolságra persze jobb)

Azt viszont ne feledd, hogy nem egy hanem az összes antennát cserélni kell ilyenkor.


Repeaternél tudtommal nem kell újracsatlakozni, mert ő transzparens eszköz. De még nem próbáltam, az is igaz.


Én továbbra is két eszközben gondolkodnék, két külön szigetként. Vagy UniFi wifivel, ami már magasabb szint, APk közötti együttműködéssel.

2017. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Derwer ***** válasza:
Ismét csak később jutott eszembe: azt se feledjük, hogy a kliens gépeknek is el kell lőnie az AP-ig, és az ő szempontjukból a 100méter finoman szólva kérdéses.
2017. márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ha csak 2 antenna van lecserélve a középső marad az nem fog müködni?
2017. márc. 8. 16:08
 6/11 Derwer ***** válasza:
Nem fog működni, mert ezek az antennák összedolgoznak, nem különálló entitások.
2017. márc. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én nem értek hozzá de legalább 1000 video van a neten ahol a routeren mindőssze csak az egyik antennát cserélik. ???
2017. márc. 8. 17:52
 8/11 Derwer ***** válasza:

Ha annyi van, akkor mutass...

De ezek az antennák MIMOba dolgoznak, az biztos. Így ha nem lesznek közel egymáshoz , nem fog rendesen működni.

2017. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=Z91DtJYiNoc


ehez az antennához pl van gyári kábel 3,5,7,10 méteres


igen tudok a jel veszteségről

2017. márc. 8. 21:46
 10/11 Derwer ***** válasza:
Itt még nem nagy a távolság a két antenna között, azért működik.
2017. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!