Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lássam el árammal...

Hogyan lássam el árammal külső forrásról?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék egy 12V 1Amperes routert ellátni egy külső áramforrásról? Elsődlegesen itt egy akkumulátorra gondoltam. Van nekem elfekvőben egy 11,1V 1,2A 3 cellás akkum, amit régebben még drónba használtam, de még tökéletes teszi amit tennie kell. Mennyire lenne neki elég? Hogyan is van ez pontosan?

2017. márc. 10. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég közel van, nyugodtan rákötheted anélkül, hogy bármelyik károsodásától tartanod kellene. Próbáld ki, és ha működik, használd.
2017. márc. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És percben ez mennyire lenne neki elég? Durván egy órára?
2017. márc. 10. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvasd le az akkuról, hogy hány amperórás, majd abból számold ki. Amperóra = amper x óra, azaz ha 10 amperórás áramforrásodon 1 amperes áram folyik át, akkor 10 óra alatt merül le. Puff. Ez nagyon alap fizika.
2017. márc. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Idáig ez nekem is világos. Ha lentéb esik a volt, nem lesz probléma?
2017. márc. 10. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Távoli táplálás - szóval hogy az UTP kábelen viszed ki az adaton kívül az áramot a routerhez - nem megoldás?

Ehhez kell egy tápegység + tápfeladó (a hálózati feszültségforrásnál) + egy tápleválasztó (a routernél) + némi UTP- és táp-kábel.


Például egy ilyen szett:

[link]

2017. márc. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megoldás, köszönöm. De mivel hordozni szeretném, a lehető legkevesebb dolog keljen magammal vinnem. :)
2017. márc. 10. 19:10
 7/7 anonim ***** válasza:

"De mivel hordozni szeretném"

Egy kis szigszalag csodákra képes.

MacGyver

[link]

illetve a Mythbusters csapatának

[link]

[link]

ajánlásával. ;)

2017. márc. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!