Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Üdv! Egyik napról a másikra...

Üdv! Egyik napról a másikra nem tudtuk megnyitni a gépünkön a képeinket, word dokumentumainkat és pdf dokumentumainkat. Sajnos a képekből nincs másolat! Van valakinek valamilyen használható lete? öt

Figyelt kérdés

A képeknél a következő hibaüzenetet kapjuk:"A Windows Fényképnézegető nem tudja megnyitni a képet, mivel vagy nem támogatja ezt a fájlformátumot, vagy Ön nem rendelkezik a Fényképnézegető legújabb frissítéseivel. " Az érdekesség az, hogy a képek között volt egy-két png formátumú kép amik tökéletesen mennek, valamint a gépre újonnan felrakott képek is tökéletesen mennek! Felraktam egy-két képet:

[link]

[link]

[link]



#kép #hiba #jpeg #hibás kép #window fényképnézegető
2017. márc. 16. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Futtass le online scannert és Malwarebytes-t is, mert ez vagy vírus, vagy trójai.

[link]

[link]

2017. márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Melyik operációs rendszer (Win10?), milyen védelem van a gépen? Nincs telepítve képnézegető (Irfan View, XnView stb.)?

.jpg fájlokat sem nyitja meg?

2017. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 tabaki ***** válasza:
Ha hexaeditorral belenézek, szerintem a fájl egyáltalán nem hasonlít jpg-re. Az általad "érdekességként" említett rendkívül gyanús körülmények is arra utalnak, mintha valami csúnya vírustevékenység zajlana a gépeden. Én mindenesetre azt javasolnám, hogy ami fontos adatod van, mindent ments el valahová (lehetőleg úgy, hogy a rendszert el se indítsd, tehát pl. linux live-CDről vagy -pendrájvról), és utána végeztess egy nagyon alapos vírusellenőrzést, de talán egy teljes újratelepítés sem volna túlzás. Azt is alaposan gondold meg, hogy az elmentett fájlok közül melyiket engeded vissza. Félő, hogy ami eddig tönkrement, arra már keresztet vethetsz.
2017. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az ID Ransonware szerint a géped Spora ransomware-al fertőzött (zsarolóvírus): [link]

A zsarolóvírusok titkosítják a fontos fájlaidat, és pénzt kérnek a visszaállításért. Sajnos ez a Spora egy jól összerakott szemétláda: [link]

A fent linkelt oldal szerint a PNG fájlokat nem titkosítja, ezért maradtak elérhetőek.


Sajnos erre a zsarolóvírusra nem találtam ingyenes visszafejtési módszert. Én lemásolnám a fájlokat egy másik adattárolóra hátha később visszafejthető lesz ingyen, majd újraraknám a gépet. Meg persze felrakalnék egy vírusírtót és ésszel nyitogatnám a fájlokat, illetve biztonsági mentést készítenék innentől a fontos dolgokról, hogy többet ne történhessen ilyen.

2017. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, valóban volt vírus a gépen! De nekem a legfontosabb, hogy valahogy meg tudjam menteni a képeimet, mert csak egy van belőlük. Erre valami ötlet? Nod32 vírusirtó volt végig a gépen, másik képnézegető nem volt, de már próbáltam többel is...
2017. márc. 18. 15:39
 6/13 tabaki ***** válasza:

Ha lenne rá módszer, nem használhatnák a vírust több száz dolláros zsarolásra. Bármennyire fájdalmas is, egyelőre nem tudsz mit kezdeni a képeiddel, a maximum az, amit #4 javasolt, vagyis, hogy őrizd meg őket, hátha valaha valaki megtalálja a titkosítás nyitját... A képnézegetőknek itt már nincs szerepe, ezek a fájlok a mostani állapotukban nem képek.

És ugye az biztos, hogy ezt a bizonyos Spora vírust sikerült leszedni a gépedről? Mert, ha esetleg csak valami mást (milliószámra vannak), ez meg életben maradt, akkor tovább folytatja. Akárhogy is, ami még használható, mentsd el mondjuk DVD-re, hogy még egyszer ne üthessen be a baj. Ha most sikerült is megszabadulni tőle, bármikor jöhet egy újabb fertőzés. Ez akárhány komolyabb céggel is megesik, pedig azok jobban fel vannak készülve ellene, mint te.

2017. márc. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Megvetted a NOD32 kódját egy évre? Ha csak úgy feltettél egy próbaverziót, amely 30 napig jó és az lejárt, a Windows Defender nem védi meg ezektől a zsarolóvírusoktól a gépedet!

Fizetős vírusirtó kódját meg kell venni, naponta frissiti magát. De én az Eset Internet Security10-et használom és abban a zsarolóvírusok elleni védelem is benne van, egy évre 12 ezer ft.

2017. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Innen töltötted le? Vagy valamelyik hírhedt letöltőoldalról? Ezek vírusosak: pl. Softonic, Brothersoft és mások.

[link]

2017. márc. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Regisztrált Nod32-m van, utolsó frissítés: 2017.03.19.

Adatbázis verziója: 15113 (20170319)

2017. márc. 19. 13:56
 10/13 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsaitokat! Most jelenleg minden működő képet és egyéb dolgot kiírok, majd újrarakom az egész gépet! Jelenleg most másik gépet használok, az említett gép parkolópályán van! De ha esetleg valakinek van ötlete a rossz képek megjavítására az jelentkezzen. Köszönöm az eddigi segítséget! :)
2017. márc. 19. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!