Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vettem egy 12V invertert az...

Vettem egy 12V invertert az autóba azzal a céllal, hogy tudjam tölteni a laptopot, de nem tölti a laptopomat, csak a páromét. Mivel lehet a gond?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt az invertert vettem meg.


Képben csatolom a laptop tápján a szöveget és az inverteren is. Direkt nagyobb teljesítményűt vettem, hogy ne lehessen gond. Ennek ellenére mikor bedugom a laptopot, egy másodpercig tölti, utána viszont nem.


A párom laptopját tökéletesen tölti. Telefonom úgyszintén konnektorról és az USB portjáról is.


Nem vagyok egy fizikai zseni, én csak egyszerű paraszt fogyasztói nyelven beszélek, mi lehet a gond?


Táp: [link]


Inverter adatai: [link]



2017. márc. 17. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Valszeg simán nem bírja, tehát 230V-on 350W-a a teljesítménye, akkor az durván 1,5A. Neked meg az adatpter fel tudna venni 2,5A-t, amit ugyan nem biztos, hogy fel is vesz, de sejtetni, hogy kicsit durva lesz az inverternek.
2017. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Valószínű az lesz amit te mondasz.


Párom töltőjén ugyan 1.7A van, lehet ennyire még "túl van tervezve" hogy bírja. De az a +0,8A már sok neki :(


Fene egye meg. Feleslegesen kidobtam az ablakon 10 ezret :(

2017. márc. 18. 00:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Èn 3000-ért vettem ilyet: [link]


Tökéletes, minden laptophoz jó.

2017. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4000, nem 3.
2017. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!


Előre elnézést kérek mindenkitől, ha hülyeséget mondok. A fizika tudásom eléggé megrekedt.


De van egy olyan érzésem, hogy ezzel sem működne, mert a laptopom töltőjén 135W van feltűntetve, talán a 80W kevés lenne neki.


Szerencsére a bolt ahol vettem visszaveszi a terméket a sérült csomagolás ellenére is (olyan volt a csomagolása, hogy nem lehetett máshogyan kibontani, csak úgy, hogy felvágom) és helyette veszek egy 600W-osat.


600/230 = ~2,6A, ezzel már csak nem lesz baja.


Egyébként a 2. megoldás, ha működne nyilván jobb lenne, mert nem hatékony 12V-ról 230-ra alakítani az áramot 85%-os hatékonysággal, majd kb újabb 85%-os hatékonysággal 230-ról 19V-re redukálni. A DC to DC inverter nyilván jobb lenne és akkor a módosított színuszhullámtól sem kellene tartani, csak akkor más konnektoros eszközt nem tudnék használni az autóban. =/


Na, de végülis jó lesz ez így. Köszönöm a válaszokat :)

2017. márc. 18. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:
350 W, tölteni kellene. Az nem lehet hogy a töltőddel van baj, vagy kábeleddel?
2017. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6. vagyok. Én úgy vélem a 600 w. se lesz jobb, mert a 350-nek birni kell. Nem inkább ott van a probléma hogy a te laptopodat csak szinusz inverterrel lehetne tölteni?

Ez csak egy tipp.

2017. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos, ez utóbbit csak azért tartom valószínűtlennek, mert van egy szünetmentes tápom is, ami tudtommal ugyancsak módosított szinuszhullámot ad (nem tiszta szinuszhullám) és arról rendesen működik. Az 360W-os teljesítményű, tehát csak 10W-vel több mint az inverter. Mondjuk ilyen szempontból érthetetlen is, mert ez sincs 2,5A, hanem csak ~1,6.


Egyébként amikor bedugtam a saját laptopom tölteni, akkor 1 másodpercig töltötte, utána maga az inverter sípolt és abbahagyta a töltést. Erősen az inverter tűnik gyanúsnak.


Kedden jön meg az új inverter (mostanit visszacserélik szerencsére). Remélem azzal működni fog. Visszaírok majd a tapasztalatokkal.

2017. márc. 19. 01:17
 9/9 A kérdező kommentje:

Update: Kipróbáltam az új invertert. Ezzel már működik!

Valószínűleg az amperral volt baj.

Annyi gondom van csak, hogy ehhez nem adtak szivargyújtós kábelt, csak csipeszest, de ez a legkevesebb.

Gondolom lehet venni hozzá, de ha nem is találok, akkor csak egy szivargyújtós csatlakozót szerzek és megcsinálom úgy, hogy a csipeszkábelt rátegyem.


Köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 21. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!