Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elveszti a garanciát a gépem...

Elveszti a garanciát a gépem a következő esetben?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam egy új Dell laptopot, amelyen Linux operációs rendszer volt, amit letöröltünk és Windows 8 op.rendszert telepítettünk rá. Aztán egy napon, amikor épp játszottam a gépen, teljesen lefagyott, ezért újraindítottam, de a gép teljesen belassult, nem segített az újratelepítés sem, sőt már be sem tölti. Valószínűleg a merevlemeznek van problémája, ezért holnap szervízbe viszem. A fentiek miatt lehetséges, hogy elveszíti a garanciát?

2017. márc. 19. 19:39
 1/2 |Orfeusz| ***** válasza:
Nem.
2017. márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Viszont pont most olvasom azt, amit a laptopszalon ír:

A jótállási igény érvényesítésének kizáró okai:


Ha a hiba a vásárlás után a helytelen telepítésnek, rendeltetésellenes használatnak, idegen beavatkozásnak, szakszerutlen kezelésnek, nem megfelelő kiegészítők, kellékek, adathordozók vagy szoftver alkalmazásának, helytelen tárolásnak, elemi kárnak, vagy egyéb külső tényezonek, mint például szennyezodés, folyadéknak, áramingadozásnak tulajdonítható okokból keletkezett.

Mikor nem érvényesíthető a jótállás?


a szoftver újrainstallálása (kivéve a géppel vásárolt alap operációs rendszer újrainstallálása, a merevlemezes tároló meghibásodása miatti csere)


Lehetséges, hogy ez csupán az ő szervizükben történő javításra vonatkozik?

2017. márc. 19. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!