Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » BlueMobile és társai?

BlueMobile és társai?

Figyelt kérdés

Mi értelme van azoknak a mobilszolgáltatóknak amiket lényegében a nagyok (Voda, Telenor, Telekom) üzemeltetnek?


Van itt pl. a BlueMobile, TescoMobile és ki tudja még mi, de ezek gyakorlatilag mind valamelyik nagy szolgáltatóhoz tartoznak, oké oké én szeretem a bluemobile-t mert náluk legolcsóbb a net de akkor sem értem mi értelme van lényegében mikor a bluemobile felirat mögött a telekom (anno tmobile, westel) áll.



2017. márc. 23. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Egyszerű: a sok megveszi, mert "ócsó", aztán muszáj a Tesco-ba meg MOL-hoz járni feltölteni, mert máshol nem lehet. Így a paraszt több pénzt hagy a Tescoban.
2017. márc. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

#1, ez szerintem azért hülyeség mert én egyszer sem mentem még be a lidl-be a bluemobile (telekom alatt) számlám feltölteni, simán lehet online is :D


Persze az igaz hogy aki nem töltöget online annak marad a bemegyekaboltba dolog de azért ez nem egy kényszerítő erő arra hogy bemenjek a lidl-be, manapság az online ügyintézés alap :)

2017. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
A lakosság 70%-ának körében NEM alap az online ügyintézés. Mikor nagritkán lemegyek a postára feladni egy levelet, folyton azt látom, hogy 10 emberből 8 csekket szorongat a kezében és nem csak nyugdíjasok, hanem 30-40 év körüliek is, pedig már mindent be lehet fizetni online, bankszámláról vagy mobillal. Ugyanez a helyzet a mobilok feltöltésével is.
2017. márc. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

# 3/

Bocsáss meg, minden bizonnyal az én hibám hogy akkor a lakosság maradék 28% -a él a környezetemben... :D Én nem ezt tapasztalom! :D


Persze szó mi szó, unokaöcsém mikor jogsit csinálta neki is nyavalyás csekket adtak kézbe hogy irány befizetni (ki is volt akadva hogy ezért rohangáljon pluszba) és azt postán fizette, akár őt is láthattad volna de attól még nem tartozik bele a 70%-ba korántsem hogy egyszer rákényszerült hogy a postán fizesse be, nyilván ha az oktató-cég lenne elég értelmes nem kellene ezt sem, ahogy az is benne van a pakliban hogy sok ember nem bankkártyára kapja a fizetését és nem megy be külön azért hogy a számlájára tegye... :O


Szó mi szó, a 70%-od (ami biztos vagyok benne hogy sokkal de sokkal kevesebb) valószinűleg a készpénzes fizetésből élők és az idősek összessége.

Nálunk még a szüleim is elektronikusan intézik már pedig Édesapám 59 éves Édesanyám 56 éves lesz idén... Jó jó, persze mindig van ellenpélda, Anyósomék van hogy postán fizetik, de kb csak ők az ismeretségi körben.


Telefonfeltöltésre visszatérve, tisztán emlékszem amikor tizenéve a tmobile megszüntette pl. a feltöltőkártyás rendszert, az sem azért volt mert annyira volt rá igény, hanem mert behozta helyette az online feltöltést, ezt is, a környezetemben egyetlen egy ember intézi már csak vagy postán vagy boltban, a maradék kb. száz meg nem, az meg csak 1%


+1

Az online ügyintézésbe beletartózik a bankkártyás online vásárlás vagy fizetés is a boltban, főeg a PayPal óta én azt látom hogy a boltban is csak az fizet készpénzzel aki KP-ban kap pénzt...Szimpla kényelem, és az ember olyan lény ami szereti a kényelmet.

2017. márc. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 "aztán muszáj a Tesco-ba meg MOL-hoz járni feltölteni"


Francokat muszáj, életemben nem töltöttem még tesco-ban sem lidl-ben (lányomnak mindkettő volt), ott megvettem onnantól neten minden

2017. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!