Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vettem egy VGA-HDMI kábelt. A...

Vettem egy VGA-HDMI kábelt. A HDMI végét beledugtam a videókártyába a VGA részét pedig a monitorba, (mert sima LCD monitor) de nem ad képet. Ez miért van?

Figyelt kérdés
2017. márc. 24. 21:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne hogy nem a kábel a rossz...sem a videókártya sem a monitor..
2017. márc. 24. 21:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert konverter kéne.

[link]

2017. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kábellal hülye megoldás... Konverter.
2017. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szemetek eladják a használhatatlan kábeleiket a tudatlanoknak, akik nem tudják, hogy mi a különbség a digitális meg az analóg jelátvitel között!
2017. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na csak ne passzívot vegyél mint ahogy #2 írta, azzal sem mész semmire ha a vga-d nem ad analóg jelet.


[link]


Ez aktív.

2017. márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az lett volna a fura, ha működik.

A VGA (D-sub) analóg jelet vár, a hdmi digitális jelet ad.

A digitális jel dekódoláshoz, analóg jel létrehozásához kell egy köztes tápellátással rendelkező mikroszámítógép, olyan mint amit az #5 linkelt.

Kérdés, hogy milyen minőséggel alakítják át ezek. Az igazi megoldás egy digitális bemenettel rendelkező monitor beszerzése lenne.

2017. márc. 25. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az összes ilyen kábel kamu, ehhez komolyabb átalakító kell. A fura az, hogy egyáltalán árusítanak ilyet. Érdemes lenne a fogyasztóvédelemhez fordulnod, mert jól átvágtak.
2017. márc. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!