Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet két gépet összekö...

Hogyan lehet két gépet összekötni, hogy lehessen használni a másik gépen lévő tárhelyet?

Figyelt kérdés

Két gépem van, az egyiken Windows 10 a másikon Linux (Debian) rendszer fut.

Hogyan lehetne azt megoldani, hogy a Windows gépre mint egy külön meghalytót hozzáadni a Linux rendszer tárhelyét.

Ha felrakok egy programot a Linux gépre (Pl. egy Steam-et) akkor azt megtudjam nyitni a Windows gépen úgyhogy az adatokat a Linux gépről olvassa be.

Mint egy NAS szerver olyanra gondolok.



2017. márc. 26. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A megoldást az SMB vagy CIFS nevű fájlmegosztási protokoll jelenti.


Ehhez a Linuxon fel kell telepíteni a samba nevű csomagot.

Ha a Linux lesz a tárhelyet megosztó fél, akkor a Samba beállításainál (általában ez az /etc/samba/smb.conf állományban van) kell ezt konfigurálni, újraindítani a Samba-t, majd a Windows 10-ben fel kell csatlakoztatni a Debian által létrehozott megosztást.

Bővebben: [link]


Ha a Windows lesz a megosztó fél, akkor a Windows 10-ben kell létrehozni a fájlmegosztást, a Debianban meg csatlakozni hozzá (ehhez szükség van a cifs-utils csomagra).

Utóbbihoz segítség itt: [link]

[link]

2017. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sikerűlt nagyjából összehozni addig, hogy a sajátgépbe látom másik meghalytóként de ha valamit telepítenék rá akkor ezt adja ki.

Keresgéltem de nagyon nem találtam semmit erre problémára.

[link]

2017. márc. 27. 15:01
 3/3 A kérdező kommentje:

E: Megoldottam.

Köszi a segítséget! :D

2017. márc. 27. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!