Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Canon XPS nyomtató-illesztőpro...

Canon XPS nyomtató-illesztőprogramot kell telepítenem?

Figyelt kérdés

Vettünk egy Canon PIXMA iP7250 nyomtatót, amihez feltelepítettem ezt az illesztőprogramot:

iP7200 sorozatú nyomtató-illesztőprogram, 1.01 verzió (Windows 10/10 x64/8.1/8.1 x64/8/8 x64/7/7 x64/Vista/Vista64/XP)


Van még egy ilyen is az oldalukon:

iP7200 sorozatú XPS nyomtató-illesztőprogram, 5.60a verzió (Windows)


Az utóbbit csak akkor kell feltelepíteni, ha XPS fájlt nyomtatok (eddig még soha se kellett)? Kép és PDF nyomtatás esetében nem kell telepíteni?


[link]


2017. márc. 27. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó, hogy xps fájlt nyomtatsz, hanem fordítva. Virtuális nyomtató, aminek a kimenete xps fájl. Lényegében ugyanaz, mint ami a windows 7-ben alapértelmezetten megtalálható, illetve 10-ben már pdf nyomtató változatban.


Xps nyomtatóra a gyakorlatban soha nincs szükséged. Az xps formátumot sehol, senki nem használja, nem terjedt el. (Ezért is váltott a Microsoft is inkább pdf nyomtatóra, beletörődve a kudarba, és inkább az emberek igényeinek megfelelve.)

2017. márc. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kétszer mentettem XPS formátumba, weboldalt akartam azt hiszem, de egyszer se tudtam megnyitni utána. Így én se használtam.


Találtam oldalakat, amiknek a segítségével PDF-be tudom lementetni, ami nekem tökéletesen megfelel.


Köszönöm az infót, akkor feleslegesen nem telepítem.

2017. ápr. 3. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!